“Żółte kartki” za brak opłaty parkingowej

Kierowcy w Grodzisku Mazowieckim, którzy będą unikać uiszczenia opłaty parkingowej, najpierw otrzymają ostrzeżenie w postaci "żółtej kartki". Kto po raz kolejny nie będzie posiadał ważnego biletu, zapłaci karę w wysokości 20 zł.
Fot. grodzisk.pl. „Żółte kartki” za wycieraczki samochodów będą wkładać strażnicy miejscy.

Kilka dni temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o podjęciu przez radę miejską uchwały w sprawie strefy płatnego parkowania. Każdy kierowca, który chce zostawić swoje auto na parkingu w centrum, musi uiścić opłatę w wysokości 50 gr za pierwsze 30 minut postoju, a za pierwszą i każdą następną godzinę – 2 zł. Abonament miesięczny dla właścicieli sklepów i punktów usługowych wyniesie 50 zł. Osoby niepełnosprawne z ważną kartą parkingową, służby miejskie i publiczne, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, zarządcy dróg oraz kierowcy autobusów szkolnych są zwolnieni z obowiązku posiadania kwitu. Opłaty są pobierane w dni od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do 18.00.

?

Grodziscy kierowcy nie zawsze wypełniają ten obowiązek, dlatego też muszą liczyć się z konsekwencjami. Za brak biletu w strefie płatnego parkowania mogą znaleźć za wycieraczką swojego auta upomnienie od straży miejskiej w postaci tzw. żółtej kartki. Jak informują urzędnicy z grodziskiego magistratu, w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji następnym razem zostanie już naliczona opłata dodatkowa i mogą zostać podjęte czynności zmierzające do skierowania sprawy na drogę egzekucji administracyjnej. Kara wynosi 20 zł i konieczność uregulowania należności za postój.

?

Fot. grodzisk.pl

Facebooktwitterredditpinterest