Cztery blokady przeciwko 400 kV. Szykuje się paraliż zachodniego Mazowsza! [INFOGRAFIKA]

– Wypchnijmy linię tam, skąd przyszła – to hasło protestu, który najbliższą niedzielę, 28 sierpnia odbędzie się na drogach zachodniego Mazowsza. W sumie zostaną zablokowane aż cztery ważne szlaki komunikacyjne.
Fot. Facebook. Manifestanci zablokują drogę w czterech newralgicznych punktach na drogach wojewódzkich i krajowych.

Mieszkańcy Jaktorowa, Grodziska Mazowieckiego, Radziejowic, Żabiej Woli, Tarczyna nie chcą pogodzić się z decyzją inwestora – Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) o lokalizacji linii 400 kV zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego i ponownie wrócili do manifestacji na drogach. Poprzednie spowodowały wielokilometrowe korki i złość kierowców. Czy tak będzie i tym razem? Wszystko wskazuje na to, że tak, ponieważ w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia manifestanci zamierzają zablokować aż cztery ważne szlaki komunikacyjne: drogę wojewódzką nr 579 w Makówce na skrzyżowaniu ul. Radziejowickiej i Chmielnej, drogę wojewódzką nr 719 w Jaktorowie na wysokości siedziby urzędu gminy, drogę krajową nr 7 na przejściu dla pieszych w Pamiątce i drogę krajową nr 8 na przejściu dla pieszych w Oddziale.

Protesty potrwają w godzinach 15.00-20.00. Jak zapewniają organizatorzy, są to manifestacje legalne i odbędą się pod ochroną policji.

Kierowcy wracający z wakacji będą musieli uzbroić się w cierpliwość lub wybrać trasy alternatywne. Możliwe są objazdy autostradą A2 oraz drogą krajową nr 50.

Facebooktwitterredditpinterest

3 komentarzy dla “Cztery blokady przeciwko 400 kV. Szykuje się paraliż zachodniego Mazowsza! [INFOGRAFIKA]