Drugie utonięcie w Zalewie Żyrardowskim

W Zalewie Żyrardowskim utonął 29-letni mężczyzna. To już drugie takie zdarzenie w tym miejscu, w ciągu zaledwie kilku dni.
Fot. kwp.radom.pl. Amatorzy kąpieli wchodzą do wody, mimo wyraźnego zakazu.

W sobotę 30 lipca, około godz. 21.40 dyżurny pogotowia poinformował straż pożarną o prawdopodobnym utonięciu na terenie Zalewu Żyrardowskiego. Na miejscu zdarzenia okazało się, iż prawdopodobnie podczas kąpieli w zbiorniku wypadkowi uległ młody mężczyzna. O tragedii powiadomiły służby dwie osoby, które razem z nim przebywały nad zalewem i jako ostatnie widziały go wchodzącego do wody.

Początkowo poszukiwania prowadzono z brzegu, a po przybyciu zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Żyrardów przeszukiwano zbiornik z łodzi. Wezwano również grupę płetwonurków z Warszawy. Za pomocą sonaru zlokalizowali oni ciało mężczyzny pod wodą. Nurkowie wydobyli poszkodowanego i przenieśli go na brzeg od strony ul. Ziołowej. Niestety, obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

To już drugie utonięcie na terenie Zalewu Żyrardowskiego w ciągu tygodnia. W ubiegłą niedzielę, w w tym samym miejscu zginął 59-letni mężczyzna. Wszedł on do wody w miejscu, które jest wyraźnie oznaczone nie tylko tablicami informującymi o zakazie kąpieli, ale także tzw. „czarnym punktem wodnym”.

– Do końca wakacji pozostał jeszcze miesiąc. Apelujemy do mieszkańców, aby korzystali ze strzeżonego kąpieliska od strony ul. Ziołowej, tym bardziej że w tym roku wstęp na nie jest bezpłatny – zwracają się do mieszkańców strażacy z Żyrardowa.

Facebooktwitterredditpinterest