Kompletnie pijany kierowca potrącił rowerzystkę i uciekł

3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w miejscowości Budy Zaklasztorne potrącił rowerzystkę. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku.
Fot. kwp.radom.pl. Odnalezienie sprawcy wypadku było możliwe dzięki zapisaniu przez świadków numerów rejestracyjnych auta.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 sierpnia. Po godz. 15.00 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Budach Zaklasztornych kierowca lanosa potrącił rowerzystkę i odjechał.

Dzięki relacji samej pokrzywdzonej oraz świadków, którzy zapisali numery rejestracyjne auta, policjanci szybko ustalili, kto był sprawcą potrącenia. Mundurowi znaleźli odpowiedni adres. W tym miejscu, na podjeździe stał zaparkowany lanos z jeszcze rozgrzaną maską.

58-letni mężczyzna przyznał się do tego, że potrącił rowerzystkę, jednak nie było to jego jedyne przewinienie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a co gorsza nie posiadał uprawnień, które zostały mu zatrzymane właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się także do tego, że kierował samochodem na podwójnym gazie. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Kompletnie pijany kierowca potrącił rowerzystkę i uciekł

  1. Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu powinien być sądzony za usiłowanie zabójstwa !!!