Mieszkanka Łomianek medalistką igrzysk olimpijskich!

Ma 25 lat, jest mieszkanką Łomianek i kilka dni temu zdobyła brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Oktawia Nowacka reprezentowała Polskę w pięcioboju nowoczesnym.
Fot. lomianki.pl. Nowacka podczas igrzysk zdobyła brązowy medal.

Nie bez powodu Oktawię Nowacką okrzyknięto polską nadzieją na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W ostatnią sobotę, 20 sierpnia zdobyła upragniony medal. 25-letnia reprezentantka Polski w pięcioboju nowoczesnym udała się do Brazylii niedługo po kontuzji. W marcu odłożyła kule, aby w ubiegłą sobotę odnieść największy sukces w karierze. Zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Warto zaznaczyć, że miała ogromne szanse na złoto – po szermierce, jeździe konnej oraz pływaniu była pierwsza i dopiero po biegu przełajowym ze strzelaniem została wyprzedzona przez dwie rywalki.

Nie jest to pierwszy sukces Oktawii Nowackiej. Dwa lata temu sportsmenka wywalczyła Puchar Świata. – Mając zaledwie 14 lat wyjechałam do Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Łomiankach pod Warszawą. Tam nauczyłam się kolejnych konkurencji i zaczęłam odnosić sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej w trójboju, czwórboju, a na końcu w pięcioboju nowoczesnym – napisała na swojej stronie pięcioboistka. Oktawia jest starszym szeregowym Wojska Polskiego i weganką. Łomiankowskiej zawodniczce życzymy dalszych sukcesów.

Facebooktwitterredditpinterest