Pierwsze miejsce Grodziska w konkursie Modernizacja Roku! [FOTO]

Grodzisk Mazowiecki zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Modernizacja Roku. Gmina zwyciężyła w kategorii „szkolnictwo” dzięki rewitalizacji szkoły podstawowej nr 1.
Fot. grodzisk.pl. Szkoła ładnie prezentuje się również nocą.

Konkurs „Modernizacja Roku” jest organizowany od 20 lat. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa edycja. Patronatem jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego i inne instytucje. Do konkursu mogą być zgłaszane budynki w kilku kategoriach: obiekty mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe i inżynieryjne, użyteczności publicznej, szkolnictwa, kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, ochrony środowiska, obiekty zabytkowe, elewacje i termorenowacje, najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, modernizacje obiektów mostowych, tereny zieleni, nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej.

Urzędnicy z grodziskiego magistratu postanowili zgłosić do konkursu odnowiony budynek szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Kilińskiego. Trzeba przyznać, że ten XIX-wieczny obiekt przeszedł spektakularną metamorfozę. Mimo że nie obyło się bez problemów, ponieważ budynek znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków i w związku z tym prace były czasochłonne, jednak opłaciło się. Uczniowie zyskali przestronną i estetyczną szkołę z zachowanymi zabytkowymi elementami. Również teren wokół budynku został efektownie zagospodarowany. Koszt inwestycji pochłonął ponad 8 mln zł. Projektantem był Włodzimierz Kwieciński z Warszawy, a wykonawcą – Korporacja Budowlana „Darco” Dariusza Żaka z Radomia.

Grodziska „jedynka” w konkursie Modernizacja Roku zajęła pierwsze miejsce w kategorii „szkolnictwo” zdobywając w sumie 1620 głosów. Uroczyste wręczenie nagród laureatom plebiscytu odbędzie się w najbliższą środę, 24 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

Budynek szkoły przed i po rewitalizacji:

Konkurs Modernizacja Roku Szkoła Podstawowa nr 1 Grodzisk Mazowiecki (2) Konkurs Modernizacja Roku Szkoła Podstawowa nr 1 Grodzisk Mazowiecki (3)

Fot. modernizacjaroku.org.pl

Facebooktwitterredditpinterest