Protest przeciwko 400 kV na krajowej „siódemce”

Kierowcy, którzy w najbliższy piątek, 19 sierpnia wybierają się na południe, muszą liczyć się z utrudnieniami. Tego dnia protestujący przeciwko linii 400 kV zaplanowali blokadę drogi krajowej nr 7 w miejscowości Pamiątka.
Fot. MK. Protestujący obawiają się utraty zdrowia, zniszczenia krajobrazu oraz plonów.

Manifestacje i blokady dróg związane z planami lokalizacji linii 400 kV w naszym regionie przybierają coraz większe rozmiary. Do tej pory protestowali mieszkańcy Żyrardowa, Wiskitek, Mszczonowa, Grodziska Mazowieckiego, Żabiej Woli, Radziejowic, teraz na ulice postanowili wyjść sprzeciwiający się linii z powiatu grójeckiego. Protest odbędzie się w piątek, 19 sierpnia na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pamiątka, koło Tarczyna. Manifestanci sprzeciwiają się decyzji podjętej kilkanaście dni temu przez inwestora, dotyczącej lokalizacji linii zgodnej z planem zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego. Mieszkańcy powiatu grójeckiego podkreślają, że infrastruktura związana z inwestycją ma przebiegać zbyt blisko zabudowań mieszkalnych i sadów, co może doprowadzić do utraty zdrowia, zniszczenia środowiska naturalnego i upraw.

To właśnie z tego powodu sadownicy i pozostali mieszkańcy Tarczyna oraz Jasieńca postanowili wziąć przykład z jaktorowian czy grodziszczan i zablokować krajową „siódemkę”. Na ulice wyjdą o godz. 15.00, protest ma potrwać do godz. 20.00. Będą przechodzić przez przejście dla pieszych w Pamiątce, w pobliżu zespołu szkół.

Facebooktwitterredditpinterest