Wymysłów: kibice pobili się w restauracji McDonald

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 sierpnia. Około godziny 15.30 dyżurny z komendy policji w Żyrardowie otrzymał informację, że w restauracji McDonald w Wymysłowie doszło do bójki pomiędzy udającymi się na mecz kibicami Piata Gliwice i Legii Warszawa.
Fot. kwp.radom.pl. Sprawcom bójki grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Po przeprowadzonej analizie zapisu z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że na teren restauracji weszła grupa kibiców Piasta Gliwice. W środku zauważyli mężczyznę, który był ubrany w koszulkę klubową Legi Warszawa. Dwóch kibiców Piasta zaatakowało sympatyka Legii. Popychali go i bili, a następnie zerwali z niego koszulkę.

W wyniku podjętych czynności przez policjantów Komendy Powiatowej Policji Żyrardów, Mszczonowa oraz oddziałów prewencji z Warszawy i Płocka, udało się zatrzymać dwóch mężczyzn biorących udział w zdarzeniu. Akcja zatrzymania sprawców rozboju miała miejsce około godziny 22.00 na stacji BP w Radziejowicach i trwała do północy, kiedy to kibice Piasta wracali po meczu. Po dokonaniu blokady na trasie S8, sprowadzeniu powracających po meczu kibiców, a następnie ich wylegitymowaniu, sprawcy zostali rozpoznani i zatrzymani. Przy jednym z mężczyzn znaleziono środki odurzające, a w samochodzie innego mężczyzny odnaleziono skradzioną w godzinach popołudniowych koszulkę klubową. Postępowanie karne prowadzi wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu bielskiego i gliwickiego w wieku 24 i 35 lat, kibice Piasta, odpowiedzą za swój wybryk przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Facebooktwitterredditpinterest