Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Laskach

Z okazji 40. rocznicy utworzenia Komitetu Obrony Robotników (KOR) prezydent Andrzej Duda odwiedził Laski. Na miejscowym cmentarzu złożył kwiaty na grobie jednego z założycieli tej organizacji Jana Ziei.
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP. Prezydent Duda wraz z Zofią Romaszewską odwiedzili grób Jana Ziei.

W tym roku Komitet Obrony Robotników – polska organizacja opozycyjna sprzeciwiająca się polityce władz PRL, niosąca pomoc osobom represjonowanym w wyniku wydarzeń Czerwca 1976, przede wszystkim w Radomiu i Ursusie, a także w Płocku, obchodzi 40. rocznicę utworzenia. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda odwiedził Cmentarz Leśny w Laskach. Towarzyszyła mu Zofia Romaszewska. Prezydent złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz na grobie jednego z założycieli KOR, księdza Jana Ziei. Porozmawiał też z pracownikami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych, którzy zaprosili go do złożenia dłuższej wizyty. Prezydent obiecał, że znajdzie dogodny termin i odwiedzi placówkę.

Z kolei prezydencki minister Andrzej Dera z okazji obchodów 40. rocznicy utworzenia KOR złożył kwiaty na grobie Józefa Rybickiego na Cmentarzu Parafialnym w Milanówku oraz na grobie Adama Szczypiorskiego na Cmentarzu Bródnowskim. Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski złożył wiązanki kwiatów na grobach Ludwika Cohna i Anieli Steinsbergowej na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, a minister Wojciech Kolarski wraz z doradcą prezydenta Urszulą Doroszewską odwiedzili Cmentarz Powązkowski, gdzie w imieniu Prezydenta RP oddali hołd Jerzemu Andrzejewskiemu, Janowi Józefowi Lipskiemu, Edwardowi Lipińskiemu, Antoniemu Pajdakowi oraz Wojciechowi Ziembińskiemu.

Minister Andrzej Dera złożył również kwiaty na grobie Jacka Kuronia na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Natomiast minister Krzysztof Szczerski złożył wieniec na grobie Stanisława Barańczaka, na cmentarzu Mount Auburn Cemetery niedaleko Bostonu.

Facebooktwitterredditpinterest