Zablokują trasę krakowską i katowicką w proteście przeciwko linii 400 kV

W najbliższy piątek, 30 września kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na drogach krajowych nr 7 i 8. Tego dnia odbędą się dwie blokady przeciwko linii 400 kV.
Fot. jaktorow.pl. Mieszkańcy Jaktorowa zapowiadają protesty aż do skutku.

Weekendowe blokady dróg w naszym regionie powoli stają się tradycją. Chociaż kierowcy narzekają, że utrudnienia z nimi związane są wyjątkowo uciążliwe, to protestujący nie zamierzają z nich rezygnować. Wszystko z powodu decyzji Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) o lokalizacji linii 400 kV zgodnej z planem zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego. Z postanowieniem inwestora nie chcą pogodzić się m.in. mieszkańcy Jaktorowa i Tarczyna i to właśnie oni zamierzają w najbliższy piątek, 30 września zablokować dwie drogi krajowe – nr 7 i 8.

Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w miejscowości Oddział w godzinach 15.00-19.00 oraz w Pamiątce w godzinach 14.00-19.00.

Organizatorem protestów jest Społeczna Grupa Koordynacyjna Kozienice-Ołtarzew. Jej przedstawiciele już zapowiadają, że blokady dróg będą odbywać się aż do skutku, czyli do momentu wycofania się inwestora z planów umiejscowienia linii w Jaktorowie i Tarczynie.

Facebooktwitterredditpinterest

6 komentarzy dla “Zablokują trasę krakowską i katowicką w proteście przeciwko linii 400 kV

 1. Nikt ich nie oszukał , mogą mieć co najwyżej pretensje do swoich samorządów które sprzedawały im działki na prawo i lewo więdząc że w planie zagospodarowania przestrzennego mają linię 400kV. Teraz najchętniej chcieli by pchnąć tą linię na tereny gmin w których nigdy nie było takiego czegoś w planie. Zwykłe świństwo. Popieram decyzję PSE.

 2. Gdzie można składać podpisy aby wszystkim uprzykrzającym życie zwykłym obywatelom postawili słupy na środku ich działek?

 3. Do PSE:
  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,

  obca dłoń ich też nie przekreśli,

  ale krwi nie odmówi nikt:

  wysączymy ją z piersi i z pieśni.

  Cóż, że nieraz smakował gorzko

  na tej ziemi więzienny chleb?

  Za tę dłoń podniesioną nad Polską-

  kula w łeb!

  • Będą ci kabelki bzysczeć nad łbem a twoja stara będzie chodzić ze świetlówkami pod drutami i udawać Lorda Vader’a