W Grodzisku powstanie parking wielopoziomowy

Stale zwiększająca się liczba samochodów zmusza władze Grodziska Mazowieckiego do realizacji inwestycji związanych z zapewnieniem dostatecznej ilości miejsc postojowych. Jedną z nich ma być budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Żydowskiej.
Fot. grodzisk.pl. Jest już gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa przyszłego obiektu.

O budowie parkingu wielopoziomowego przy ul. Żydowskiej mówi się już od kilku dobrych lat. To konieczna inwestycja, ponieważ samochodów w Grodzisku Mazowieckim, podobnie jak w innych miastach, wciąż przybywa a miejsc postojowych brakuje. Problem ten jest szczególnie odczuwalny przy stacjach PKP i WKD. To właśnie z tego powodu władze Grodziska podjęły decyzję o budowie dużego, czteropiętrowego parkingu. Przeszkodą w realizacji inwestycji był brak wystarczających funduszy w gminnym budżecie. Jest jednak szansa, że budowa wreszcie ruszy, ponieważ pojawiła się możliwość pozyskania funduszy ze źródeł zewnętrznych.

Gotowa jest już dokumentacja projektowo-kosztorysowa, urzędnicy z grodziskiego magistratu zgłosili też stosowne wnioski o dofinansowanie. Przeszły one pozytywną ocenę pod względem formalnym, teraz czekają na ocenę merytoryczną. Wszystko ma wyjaśnić się pod koniec roku. Wstępny koszt budowy parkingu wynosi około 11 mln zł, z czego ponad 8 mln zł ma pochodzić z dotacji.

Jeśli dofinansowanie uda się pozyskać, na działce o powierzchni 0,5 ha położonej przy ul. Żydowskiej, nieopodal siedziby komendy straży pożarnej, powstanie czteropiętrowy parking w systemie „Parkuj i Jedź”. Znajdą się tu miejsca dla 300 samochodów i 100 rowerów, również na dachu. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Być może znajdzie się tu również stacja do ładowania samochodów elektrycznych, natomiast informacje o dostępnych miejscach parkingowych będzie można uzyskać dzięki specjalnym tablicom świetlnym.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “W Grodzisku powstanie parking wielopoziomowy

  1. Szkoda że dojazd do parkingu będzie ulicą Żydowską, która jest w takim stanie, że nie da się nią przejechać nie uszkadzając samochodu. Pełno dziur, woda po kolana i błoto!