Mieszkańcy protestowali, kierowcy się denerwowali. Ostre słowa Stonogi: „Niech spier… do domu”

Za nami kolejna blokada przeciwko linii 400 kV. Tradycyjnie już manifestacja wywołała oburzenie kierowców.
Fot. Facebook/Stowarzyszenie Trudności Usuwamy Razem. Protesty u jednych budzą zrozumienie, u innych – złość.

Dwie blokady zorganizowane przez protestujących przeciwko planom lokalizacji linii 400 kV, przede wszystkim na terenie powiatu grodziskiego oraz grójeckiego, odbyły się w miniony piątek, 30 września. Manifestanci zablokowali przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pamiątka i na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Oddział. Jak podkreślali, budowa linii wysokiego napięcia tuż obok budynków mieszkalnych to zagrożenie dla życia i zdrowia, a także ogromne straty materialne.

Mimo że policja zorganizowała objazdy, na drogach utworzyły się kilkukilometrowe korki. Kierowcy nie kryli swojego oburzenia. Ich zdaniem, manifestanci powinni protestować np. pod Sejmem lub siedzibą inwestora, a nie utrudniać życie niewinnym ludziom.

Jedną z osób, które podczas blokady utknęły w korku na drodze krajowej nr 8, był znany biznesmen i działacz społeczny Zbigniew Stonoga. We właściwy sobie sposób skomentował działania manifestantów. – Jak Państwo myślicie czy w miejsce tych krzykaczy mają przyjść miliony protestować w przypadku utraty pracy w elektrowni oraz braku prądu w gniazdkach kilkuset miejscowości? Gdyby to ode mnie zależało to bym wam pierd… ze dwie linie dla jasności sprawy, a jak chcecie protestować to pod dom Kaczyńskiego tam i media będziecie mieli i wpier… na polecenie tych na których 90% z Was głosowało – napisał na Facebooku (pisownia oryginalna – przyp. red.). Biznesmen zatelefonował nawet do grodziskiej komendy policji i zaoferował mundurowym zakup gazu łzawiącego w celu rozpędzenia manifestantów. Policjant, z którym Stonoga rozmawiał podkreślił, że protest jest w pełni legalny i zorganizowany zgodnie z prawem.

Cały film z zajścia można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/zbigniewstonoga.ilovezuckerberg/videos/661816563977159/

Organizatorzy manifestacji przeciwko linii 400 kV już zapowiedzieli kolejne protesty.

Facebooktwitterredditpinterest