Pierwsze w Warszawie Centrum Kreatywności już działa i zaprasza [WIDEO]

W najbliższą sobotę, 15 października od godz. 12.00 odbędzie się dzień otwarty w Centrum Kreatywności Targowa. To pierwsza miejska inwestycja w Warszawie przeznaczona dla sektora kreatywnego.
Fot. R. Motyl/um.warszawa.pl. Centrum jest pierwszym tego rodzaju obiektem w Warszawie.

Centrum Kreatywności mieści się przy ul. Targowej 56 w zrewitalizowanej kamienicy Mintera z 1867 roku, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi, w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. Pełni rolę inkubatora przedsiębiorczości dla start-upów sektora kreatywnego i jest dla nich zapleczem technicznym oraz instytucjonalnym, miejscem wymiany doświadczeń, integracji inicjatyw i projektów. Wsparcie w Centrum będzie obejmować m.in. preferencyjne stawki czynszu, szkolenia i usługi doradcze oraz informacyjne.

– Centrum powstało przede wszystkim z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego. Umiejscowienie go w samym sercu Pragi ma też niebagatelne znaczenie. Jestem pewna, że funkcja i lokalizacja przyczynią się do rozwoju gospodarczego tej części Warszawy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Centrum, jako kolejny punkt na mapie Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej, zostało wyposażone w nowoczesne pomieszczenia biurowe, przestrzenie konferencyjno-wystawiennicze jak i strefy wypoczynku (sześć sal konferencyjnych, powierzchnia wystawiennicza, czytelnia miejska, concept store, przeszklony 360-metrowy dziedziniec). Najważniejszą jego częścią są jednak 33 pracownie twórcze zapewniające sprzyjające warunki dla rozwoju innowacyjnych pomysłów przedsiębiorcom działającym w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki, radio i tv, ICT, rzemiosła artystycznego, reklamy, fotografii, sztuk perfomatywnych, rynku sztuki i antyków czy rynku wydawniczego. Koszt uruchomienia Centrum Kreatywności to blisko 30 mln złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 14,5 mln zł.

W najbliższą sobotę, 15 października, mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć m.in. w warsztacie UX – „Praktyczne ćwiczenia z użyteczności”, warsztacie programowania w Scratchu fundacji Girls Code Fun, Szyciu na gorąco fundacji Zmiana i w pokazie filmowym. W planach są również spacery z przewodnikiem po najbliższej okolicy Centrum Kreatywności Targowa.

Facebooktwitterredditpinterest