Są pieniądze na remont ul. Pszczelińskiej w Brwinowie

– Nic dzisiaj nie piłem a jestem pijany z radości! Liczę, że za miesiąc będę oszołomiony ze szczęścia a za rok: półprzytomny z euforii – napisał na swoim profilu na Facebooku z właściwym sobie poczuciem humoru burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Przyczyną zadowolenia włodarza jest informacja o wprowadzeniu do przyszłorocznego budżetu wojewódzkiego funduszy na remont ul. Pszczelińskiej.
Fot. Facebook/Arkadiusz Kosiński. Pieniądze na przebudowę ul. Pszczelińskiej radni sejmiku zabezpieczyli w przyszłorocznym budżecie województwa.

Ul. Pszczelińska, czyli część drogi wojewódzkiej nr 720, to nie tylko jeden z głównych szlaków komunikacyjnych dla mieszkańców Brwinowa. Droga ta stanowi również dogodny dojazd do Błonia i Nadarzyna, czyli do tras krajowych nr 8 i 2. Problemem do tej pory był jej niezadowalający stan techniczny. Pełną dziur i kolei nawierzchnię udało się wyremontować dwa lata temu, ale tylko na odcinku od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Z powodu protestów ekologów dotyczących planowanej wycinki drzew kompleksowy remont pozostałego odcinka ul. Pszczelińskiej stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie drzewa kolidujące z układem drogowym usunięto.

Teraz pojawiła się szansa na gruntowną przebudowę pozostałego odcinka ul. Pszczelińskiej, czyli od ul. Pedagogicznej do drogi wojewódzkiej nr 719. – Specjalnie nic Wam wcześniej nie napisałem ani nic nie powiedziałem: milczałem jak grób, żeby nie zapeszyć. :-P Dzisiaj już mogę zdradzić, że na wczorajszym sejmiku radni wojewódzcy wprowadzili pieniądze na przebudowę w 2017 r. drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach, tj. na całym odcinku od rejonu ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach! Zapewne jeszcze w listopadzie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosi przetarg a w grudniu wybierze wykonawcę przebudowy tej drogi, który na początku 2017 r. załatwi wszelkie formalności poprzedzające rozpoczęcie budowy (np. uzgodni projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy, harmonogram przebudów mediów kolidujących z drogą itp.) a od marca/kwietnia 2017 r. rozpocznie właściwe prace budowlane. Za rok o tej porze będzie po wszystkim! – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Kosiński (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Facebooktwitterredditpinterest