Skandal w parafii w Starych Babicach. Ksiądz proponował seks 16-latkom?

Jeden z wikarych parafii w Starych Babicach rzekomo składał seksualne propozycje nieletnim mężczyznom. Stosowne anonse miał zamieszczać na portalu internetowym gay.pl.
Fot. pan krzyżówka/wikipedia.org. Robert R. do czwartku, 29 września był wikarym w kościele w Starych Babicach.

„JA: bi, 40 lat, 180 wzr., 90 kg TYPU MISIEK, 16 cm, okulary, łysiejący, owłosiony…” – to nie opis mężczyzny oferującego usługi seksualne za pieniądze, lecz najprawdopodobniej charakterystyka księdza wikarego z parafii w Starych Babicach. Tak przynajmniej twierdzi Zbigniew Stonoga, znany przedsiębiorca, videobloger, działacz społeczny i polityczny, odpowiedzialny m.in. za publikację akt śledztwa ws. afery podsłuchowej w Polsce. Jest znany również z tego, że tropi, a potem doprowadza na policję lub do prokuratury osoby mające skłonności pedofilskie.

Zdaniem Stonogi, to właśnie jego publikacje na ten temat spowodowały, że zgłosiły się do niego dzieci ze Starych Babic. Przysłały one biznesmenowi ogłoszenie, którego autorem jest rzekomo ksiądz wikary Robert R. z tej miejscowości. Treść anonsu jest przerażająca, roi się w nim od wulgaryzmów oraz obscenicznych opisów. Wynika z niego, że autor poszukuje partnera w wieku 16-27 lat do wspólnego spędzenia intymnych chwil. „Tak wyuzdanego tekstu do tej pory nie czytałem”– skomentował treść anonsu Zbigniew Stonoga. I zgłosił sprawę na policję. Jak nas poinformowano w biurze prasowym Komendy Stołecznej Policji już zostało wszczęte postępowanie, które będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. – Wniosek w tej sprawie jeszcze do nas nie wpłynął – powiedział z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański. Takiego zawiadomienia nie otrzymała również Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie, która prowadzi sprawy mające miejsce w gminie Stare Babice.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, jednak był dzisiaj niedostępny. Co ciekawe, od czwartku 29 września, od godzin popołudniowych przestała działać strona internetowa parafii, na której można było uzyskać informacje dotyczące księdza Roberta R. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć ksiądz proboszcz nakazał wikariuszowi natychmiastowe opuszczenie parafii i nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa. Również z nieoficjalnych informacji wiemy, że Robert R., który wcześniej służył m.in. w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie oraz w kościele św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie zamierza pozwać Stonogę o zniesławienie. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Cały materiał opublikowany przez Zbigniewa Stonogę jest dostępny tutaj: http://zbigniewstonoga.eu/2016/09/oto-ksiadz-takich-cierpia-ludzie-kosciol/.

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “Skandal w parafii w Starych Babicach. Ksiądz proponował seks 16-latkom?

  1. pokory klecho, co za ścierwo, zamiast się przyznać jeszcze do sądu będzie leźć …. do rzeki z takim

  2. Takie ma prawo wiec moze z niego skorzystac, dodatkowo jezeli okaze sie niewinny. A jezeli nie znajdzie sie osoba, ktora zezna ze miala z nim taki stosunek( i zostanie to uznane jako niepodwazalny dowod przez Polski niezawisly sąd), Poza tym nie zostal przylapany na goracym uczynku z tego co mi wiadomo wiec istnieje jeszcze cos takiego jak “domniemanie niewinnosci” w oczach sądu az do zapadniecia wyroku :) Pytanie brzmi czy pan Zbigniew poinformuje nas, za pol roku, rok jak sie ta sprawa zakonczyla? :) Czy moze po naglosnieniu, i zniszczeniu zycia czlowiekowi( jesli bedzie niewinny oczywiscie) bylby w stanie go przeprosic i tak samo mocno medialnie naglasniac te przeprosiny na swoim fb przez kilka dni :) A co do cb “jasiek” jezeli bys zostal znieslawiony( czyli tak jak sie czuje ten ksiądz, jezeli niczego mu nie udowodnią) czy odpuscilbys i nie sądowal sie jezeli cale twoje zycie leglo w gruzach ?:) i poprostu sprobowalbys zyc dalej ze spojrzeniami ludzi i tymi szeptami za plecami :)