Uczą pilotów, będą kształcić stewardessy

Już za kilka dni dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej podpisze porozumienie z władzami PLL LOT. Umowa będzie dotyczyć kształcenia przyszłych pilotów i stewardessy.
Fot. msn.com. Od września 2017 roku liceum w Puszczy Mariańskiej będzie kształcić przyszłe stewardessy.

Specjalną klasę politechniczną, w której mogą zdobywać wykształcenie przyszli piloci i pracownicy obsługi technicznej uruchomiono we wrześniu. Natomiast od przyszłego roku dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Puszczy Mariańskiej zamierza stworzyć klasę dla stewardess. Oficjalne porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane 10 listopada. Dzięki tej umowie, uczniowie „Tańskiego” będą mogli dokładnie zapoznać się z kabiną pilotów samolotu, a także zgłębić tajniki pracy zarówno na lotnisku, jak i w powietrzu. Problematykę przybliżą im instruktorzy, którzy w tym celu pojawią się w szkole.

W nowej klasie uczniowie będą mogli liczyć na rozszerzone zajęcia z języków obcych, dyplomacji. Ma to być bardzo interesująca oferta. Szkoła nie ma problemów z naborem, w tym roku uruchomione zostały dwie klasy pierwsze – jedna mundurowa z grupą policyjną i wojskową, druga politechniczna i nauk o zdrowiu z grafiką komputerową.

Polskie Linie Lotnicze LOT już współpracują z Liceum Ogólnokształcącym im. marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie, które kształci stewardessy. Prowadzi też rozmowy z kilkoma innymi szkołami ponadgimnazjalnymi.

Facebooktwitterredditpinterest