Po wypadku na węźle Konotopa: kierująca była „pod wpływem” [FOTO]

0,26 mg alkoholu w organizmie w pierwszym badaniu, a 0,2 mg w drugim badaniu stwierdzili policjanci po przebadaniu kobiety, która spowodowała śmiertelny wypadek na węźle Konotopa, w sobotę, 29 października. W jego wyniku jedna pasażerka zginęła, a dwie zostały ranne.
Fot. Maciej Rasiński/OSP Ożarów Mazowiecki. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka auta, która wypadła przez tylną szybę.

Wypadek miał miejsce przed wjazdem z trasy S8 na autostradę A2 około godz. 16.15. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca osobowym fordem wpadła w poślizg i uderzyła w bariery ochronne. Pasażerka, która z nią podróżowała, przez tylną szybę wypadła z auta, zginęła na miejscu. Najprawdopodobniej nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dwie pozostałe pasażerki zostały zabrane przez pogotowie do szpitala. Są ranne. Siła uderzenia była tak duża, że silnik wypadł z auta i znajdował się kilkadziesiąt metrów od niego.

Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej: z Ożarowa Mazowieckiego, Błonia i Warszawy, policja i pogotowie ratunkowe. Teraz badaniem dokładnych okoliczności wypadku zajmuje się prokuratura. W niedzielę, 30 października, śledczy poinformowali, że kierująca fordem była pod wpływem alkoholu. Pierwsze badanie krwi wykazało 0,26 mg, a drugie – 0,2 mg. Prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt kobiety, jednak sąd oddalił wniosek i zastosował wobec niej dozór policyjny.

wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016 wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-2

wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-3 wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-4

wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-5 wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-6

wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-7 wypadek-wezel-konotopa-pazdziernika-2016-8

Fot. Maciej Rasiński/OSP Ożarów Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest