Zlecił oblanie kobiety kwasem solnym [FOTO, WIDEO]

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są zamieszani w plan zaatakowania kobiety kwasem solnym. Jeden z nich usłyszał zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, drugi zaś utrudniania postępowania.
Fot. Komenda Stołeczna Policji. Waldemarowi G. przedstawiono zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia miało dojść na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku na terenie powiatu grodziskiego. Według planu sprawców kobieta miała zostać oblana kwasem solnym, który miał spowodować u niej obrażenia twarzy, wzroku, a w efekcie trwałe oszpecenie.

Dzięki pracy policjantów stołecznego Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ został zatrzymany 54-letni Waldemar G., któremu przedstawiono zarzut nakłaniania do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Z materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna podjął się dostarczenia substancji żrącej, wskazał czas i miejsce, w którym kobieta miała zostać oblana, a w zamian za przyjęcie zlecenia oferował 10 tys. zł.

Drugi z zatrzymanych przez policjantów mężczyzna to 31-letni Adrian C, który w toku prowadzonego śledztwa próbował przemocą zmusić jednego ze świadków do zmiany zeznań obciążających Waldemara G. 31-latek również usłyszał prokuratorski zarzut. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

kwas-solny-powiat-grodziski-2 kwas-solny-powiat-grodziski-3

kwas-solny-powiat-grodziski

 

Facebooktwitterredditpinterest