26 nowych przystanków autobusowych. Osiem na Odolanach, trzy na Bielanach, nowa pętla

Pasażerowie będą mieli bliżej do komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) ogłosił przetarg na projekt ponad dwudziestu nowych przystanków autobusowych. Powstanie też nowa pętla w Starej Miłośnie.
Fot. solaris. Nowe autobusy będą zatrzymywać się na nowych przystankach.

Inwestycje te są efektem konsultacji społecznych, próśb pasażerów oraz analiz prowadzonych przez ZTM. Najwięcej przystanków – osiem – powstanie na ulicy Jana Kazimierza. Jest to efekt konsultacji społecznych, które dotyczyły komunikacji w rejonie intensywnie rozbudowujących się Odolan.

O wybudowanie przystanków zwracają się do ZTM również mieszkańcy. Tak było w przypadku ul. Piłsudskiego w Wesołej, gdzie autobusy zatrzymają się przy skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką. Kolejne dwa przystanki, przy ul. Conrada, ułatwią dojazd do szkoły i kościoła.

Autobusy będą się również zatrzymywały w nowych miejscach na Smoczej i na Podleśnej, dzięki czemu jadące tu linie będą mogły obsłużyć oba kierunki.

W ramach przetargu opracowana zostanie dokumentacja projektowa dla 26 przystanków – nowych lub przebudowanych oraz dla pętli autobusowej przy ul. Granicznej w Starej Miłośnie.

Facebooktwitterredditpinterest