Czad znów zaatakował. Tym razem w Łomiankach

Groźny tlenek węgla potocznie nazywany czadem zbiera swoje żniwo. W Łomiankach trzy osoby z objawami zatrucia trafiły do szpitala.
Fot. OSP Łomianki. Pomocy poszkodowanym udzieliło pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

To już prawdziwa plaga. Zaledwie cztery dni temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o dwóch mężczyznach, którzy śmiertelnie zatruli się czadem w miejscowości Blizne Jasińskiego. W piątek, 11 listopada w Grodzisku Mazowieckim trzy osoby z objawami podtrucia trafiły do szpitala. Tego samego dnia w Łomiankach, przy ul. Wólczyńskiej doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem tlenku węgla. Na miejsce wezwano służby. Pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy medyczni. Trzy osoby przytomne, ale z objawami zatrucia, zabrano do szpitala. Na miejscu pojawili się również strażacy z OSP Łomianki. Ich przyrządy pomiarowe jednoznacznie stwierdziły obecność tlenku węgla w powietrzu.

Strażacy i policjanci wciąż przypominają, że główną przyczyną ulatniania czadu, a w konsekwencji zatruć tlenkiem węgla jest niesprawność przewodów kominowych, wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Innym źródłem czadu mogą być wadliwe podłączenia lub niesprawność urządzeń grzewczych. Niejednokrotnie jest nią także niefrasobliwość użytkowników urządzeń grzewczych, którzy zasłaniają otwory wentylacyjne, we własnym zakresie instalują urządzenia grzewcze i dokonują przeróbek instalacji kominowych

Facebooktwitterredditpinterest