Hołdys nazwał prezydenta „ćwokiem”. Jest zawiadomienie do prokuratury

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez znanego muzyka Zbigniewa Hołdysa. Chodzi o określenie prezydenta Andrzeja Dudę mianem „ćwoka”.
Fot. wikipedia.org. Zbigniewowi Hołdysowi może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej wypowiedział się w sprawie ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. – Choć to jest sprawa bolesna, to ja mogę tylko prosić rodziny o wyrozumiałość dla działań prokuratury. To jest obowiązek prawny prokuratorów – powiedział. Na te słowa zareagował znany muzyk, były lider zespołu Perfect Zbigniew Hołdys. „Ćwok prosi rodziny ofiar o wyrozumiałość. Ćwok nie prosi prokuratorów o szacunek dla rodzin ofiar” – napisał na swoim profilu na Twitterze.

Te słowa nie spodobały się wielu przedstawicielom środowisk prawicowych. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył nawet doniesienie do prokuratury w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy. Poinformował o tym portal Fronda.pl.

Zbigniew Hołdys za swoje słowa faktycznie może ponieść konsekwencje, zgodnie bowiem z art. 135 par. 2 Kodeksu karnego „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Facebooktwitterredditpinterest

5 komentarzy dla “Hołdys nazwał prezydenta „ćwokiem”. Jest zawiadomienie do prokuratury

 1. Mafia jest formą klanu współpracowników, którzy wiążą się na całe życie „ .
  ” Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości ”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Przez 8 lat PO i PsL prowadziła agresywną walkę z nami.
  W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
  W której wymiar „ niesprawiedliwosci „ byli do dyspozycji „władzy „ ?
  Czas na zmiany !!!!!!
  “Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
  Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława …
  https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8

 2. Hołdys nie jest godny wiązać buty obecnemu prezydentowi, udowodnił to swoją wypowiedzią. Prokuratura powinna srogo karać tych, którzy znieważają obecną “Głowę Państwa”.

  • Miecia wybacz ale moim zdaniem Duda obraza stan prezydencki popieraniem takich zachowań jak grzebanie się szczątkach doczesnych w celu poparcia niemożliwego do stwierdzenia na tej podstawie proponowanego przebiegu zdarzeń. Duda zachowuje się w takim razie jak opisany stan przez Hołdysa. A tobie WARA od oceniania innych skoro nie pozwalasz nazywać rzeczy po imieniu ;) .Swoje buty Duda niech wiąze sam jak umie ;). czy myślisz że skoro ty chcesz mu czołobitnie służyć to Hołdys też by chciał? Słąbo…

 3. Hołdys ma rację, w tej chwili Polska nie ma Prezydenta z prawdziwego zdarzenia a ten, który jast na tym stanowisku to marionetka poruszana przez Jarosława, a taką marionetkę można różnie nazywać. Ćwok to delikatne nazewnictwo, tak Duda jest ćwokiem.!!!!

 4. Hołdys ma rację! A poza tym “Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” . Widocznie Prezydent Duda nie ma czystego sumienia skoro zastrasza swoich przeciwników, których jest pół Polski! Wszystkich chce wsadzić do więzienia? Jeśli już nie ma u nas demokracji, tak jak np. w Turcji , to jest to możliwe!