Jedzenie naszpikowane trucizną już prawie we wszystkich dzielnicach Warszawy. A także w Piastowie i Babicach

Kilka miesięcy temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o trutkach na psy, które są rozrzucane w wielu miejscach naszego regionu. Okazuje się, że ten problem nie zniknął, a wręcz przeciwnie – nasila się.
Fot. condesign/pixabay.com. Psy najlepiej jest wyprowadzać na spacery na smyczy i w kagańcu.

Właściwie nie do końca wiadomo, co kieruje wrogami psów, którzy rozrzucają rozmaite trutki na warszawskich i podwarszawskich osiedlach. Można jedynie podejrzewać, że są to przeciwnicy psich odchodów, a takich nieczystości na miejskich trawnikach i chodnikach nie brakuje. Mimo że strażnicy miejscy wciąż apelują o sprzątanie po swoich pupilach, wciąż wiele osób tego nie robi. Inni podejrzewają, że trucie psów to metoda złodziei, którzy bez przeszkód chcą okraść czyjąś posesję.

Chodzi głównie o rozrzucanie kotletów, wędlin i innego jedzenia naszpikowanego np. gwoździami, wędkarskimi haczykami, szkłem. Pies znanego komika Rafała Masnego odszedł po tym, jak zjadł kiełbasą z trutką na szczury w środku. Kilka dni temu do weterynarza w Legionowie trafił duży pies rasy cane corso z Białołęki w bardzo ciężkim stanie. Pod kroplówkami musiał spędzić 12 godzin. Okazało się, że podczas spaceru zjadł kawałek leżącego na trawniku mięsa nafaszerowanego lekami, prawdopodobnie paracetamolem. A to nie pierwszy taki przypadek na Tarchominie i Białołęce.

Czytelnicy donoszą nam, że podobne sytuacje miały miejsce również na Grochowie, Mokotowie, Żoliborzu i Ursynowie. Jedna z mieszkanek tej ostatniej dzielnicy zaapelowała do właścicieli psów o ostrożność na Facebooku. „UWAGA !!! WŁAŚCICIELE PSÓW W WARSZAWIE NA KABATACH , W AL. KASZTANOWEJ – WIADOMOŚĆ OD WŁAŚCICIELKI POSZKODOWANEGO PSA: !!!!! to już pewniak, na Kasztanowej rozrzucają trutkę…Ciri wraca już do zdrowia chociaż kosztowało nas to dużo nerwów. Oprócz nas jeszcze 3 psy były hospitalizowane… oczy dookoła głowy!!!!” – napisała. Groźna trucizna zabiła trzy psy również w parku przy ul. Smoczej na Muranowie. Serwis tustolica.pl. 9 listopada doniósł o gwoździach ukrytych w kawałkach mięsa rozrzuconych w parku przy ul. A. Krzywoń na Bemowie. Podobne przypadki miały miejsce w Piastowie przy ul. Ogińskiego oraz w miejscowości Zielonki-Wieś, w gminie Stare Babice.

Dlatego trzeba zwracać baczną uwagę na psy podczas spacerów, najlepiej wyprowadzać je na smyczy i w kagańcach. A przypadki podtruwania psów zgłaszać na policję. Choć nie są to łatwe postępowania, ponieważ sprawcę jest bardzo trudno złapać.

Facebooktwitterredditpinterest