Otyła kobieta nie mieściła się w windzie. Musieli interweniować strażacy

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej pomogli przenieść otyłą pacjentkę z parteru na piętro szpitala w Żyrardowie. Użyli do tego specjalnego, dużego krzesła.
Fot. czmz.szpital.zyrardow.pl. Do zdarzenia doszło w szpitalu w Żyrardowie.

Otyłość to coraz bardziej nasilający się problem w Polsce. Czasem jest na tyle duży – dosłownie i w przenośni, że muszą interweniować specjalistyczne służby. Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu w żyrardowskim szpitalu. Otyłą pacjentkę trzeba było przetransportować z parteru na pierwsze piętro lecznicy. Kobieta nie mieściła się jednak w windzie, ani na schodach, dlatego o specjalistyczną pomoc poproszono strażaków. – Zadanie było o tyle trudne do wykonania, że była to osoba niechodząca – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. bryg. Piotr Grzelecki. Ostatecznie trzech druhów z OSP pomogło ratownikom medycznym i wniosło kobietę na specjalnym, dużym krześle.

Problem nieprzygotowania do obsługi osób otyłych nie dotyczy jedynie szpitala w Żyrardowie, ale również innych placówek ochrony zdrowia i to w całej Polsce. Wielokrotnie informował o tym Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i powołana przez niego Fundacja Osób Chorych na Otyłość Od-Waga.

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “Otyła kobieta nie mieściła się w windzie. Musieli interweniować strażacy