Potrącenie dwóch kobiet na 1 Maja

W Żyrardowie kierujący oplem potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Poszkodowane trafiły do szpitala.
Fot. kwp.radom.pl. Policjanci z komendy w Żyrardowie apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych.

Jesienna aura, wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi są znacznie gorzej widziani przez kierowców, nawet na przejściach. Prawdopodobnie zła widoczność była właśnie powodem wypadku, który wydarzył się w poniedziałek, 7 listopada. Tego dnia, przed godziną 18:00 do dyżurnego żyrardowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu dwóch kobiet na ul 1 Maja. Kierujący oplem 56-latek uderzył w nie, które przechodziły przez przejście na wysokości Pl. Jana Pawła II. Obie kobiety trafiły do szpitali w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To już kolejny wypadek na tym przejściu dla pieszych. Od początku 2015 roku doszło na nim do trzech zdarzeń, w których rannych zostało pięć osób. Wszystkie wypadki zdarzyły się w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy bardzo wcześnie zapada zmrok.

Policja apeluje do kierowców o wzmożoną ostrożność przy „zebrach”, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Natomiast pieszych i rowerzystów mundurowi proszą o używanie elementów odblaskowych nawet jeśli nie jest to wymagane. Są one widoczne dla kierowcy nawet z odległości 150 m, co pozwala mu zareagować w odpowiednim czasie.

Facebooktwitterredditpinterest