„Grozili mu śmiercią, a potem podpaleniem”. Petycja w obronie Jarosława Kaczyńskiego

W internecie pojawiła się petycja w obronie prezesa Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosława Kaczyńskiego. Jej autorzy bronią polityka po tym, jak został zaatakowany po użyciu sformułowania „najgorszy sort Polaków”.
Fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org. Zdaniem autorów petycji, Jarosław Kaczyński jest obrażany przez osoby reprezentujące lewicowe poglądy.

Słynnego określenia „najgorszy sort Polaków” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński użył w wywiadzie, którego udzielił w telewizji Republika w grudniu ubiegłego roku. – To powrót do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony – powiedział polityk w rozmowie z Katarzyną Gójską-Henke.

Od tamtej pory hasło „najgorszy sort Polaków” zyskało ogromną popularność, głównie wśród przedstawicieli opozycji, którzy chętnie określają się tym mianem. W internecie natomiast pojawiła się petycja w obronie Jarosława Kaczyńskiego. Jej autorzy podkreślają, że prezes PiS „został oskarżony przez ludzi lewicy o ciągłe ich obrażanie i nazwaniem “ludźmi najgorszego sortu”. – Zdanie zostało wyrwane z kontekstu. Należy przeczytać cały tekst a nie ostatnie kilka zadań. Oni sami wielokrotnie grozili Jarosławowi Kaczyńskiemu. A to morderstwem a to podpaleniem. A teraz bezczelnie go oskarżają o złe traktowanie, chociaż sami zachowywali się o wiele gorzej. Na ich wiecach pod adresem Prezesa padały bardzo wulgarne, obraźliwe słowa !! Zwolennicy PiS, proszę podpiszcie petycję, i nie pozwólcie więcej napadać na Jarosława Kaczyńskiego. Ci którzy go bezczelnie oskarżają najpierw mu grozili śmiercią, potem podpaleniem już o inwektywach pod jego adresem nie wspominając. Nie dajcie się zwariować i stańcie w obronie Prezesa PiS !!!!! My zwolennicy PiS również mamy dość ciągłych złośliwości i obelg. Jeśli jesteś zwolennikiem PiS, podpisz petycję – napisano.

Do tej pory petycję podpisało ponad 13 tys. osób, docelowo autorzy chcą zebrać 20 tys. podpisów. Można ją znaleźć TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest