Irańscy celebryci piją wódkę z Żyrardowa

Polską wódkę Belvedere produkowaną w Żyrardowie lubią nie tylko rodacy. Okazuje się, że w trunku zasmakowała również młodzież z...Iranu.
Fot. Facebook. Irańskiej młodzieży wyjątkowo zasmakowała wódka Belvedere.

Iran kojarzy się zazwyczaj z islamem i kobietami zasłoniętymi od stóp do głów. Okazuje się, że w tym państwie również funkcjonują celebryci, czyli osoby znane głównie z tego, że są znane. To zazwyczaj dzieci bardzo bogatych miejscowych biznesmenów. Na Facebooku powstała nawet specjalna strona Rich Kids of Teheran, na której można dokładnie przyjrzeć się luksusom, w jakich żyje irańska złota młodzież. Ubrani w markowe ciuchy jeżdżą luksusowymi samochodami, podobnie jak ich rówieśnicy z Europy czy Stanów Zjednoczonych – lubią bawić się w klubach i pić alkohol.

Okazuje się, że do ulubionych trunków młodych bogaczy z Iranu należy wódka zbożowa Belvedere produkowana w Żyrardowie. Ten alkohol tak bardzo przypadł im do gustu, że bez skrępowania publikują zdjęcia drinków przygotowanych na jego bazie. Lubią też pić „czystą”.

Przypomnijmy, że wódka Belvedere zdobyła wcześniej popularność na całym świecie dzięki temu, że pił ją sam James Bond. W filmie „Spectre” z ubiegłego roku to właśnie na bazie tego alkoholu przygotowywał swój słynny drink „wstrząśnięty, niezmieszany”. Było to możliwe dzięki kontraktowi reklamowemu podpisanemu przez właściciela marki, firmę Louis Vuitton Moët Hennessy z producentem ekranizacji – Sony Pictures na wyeksponowanie w filmie logo Belvedere.

Facebooktwitterredditpinterest