Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności 2016

Tygodnik „wSieci” przyznał coroczną nagrodę w plebiscycie „Człowiek Wolności”. Laureatem został prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński.
Fot. wikipedia.org. Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika „wSieci” Jacka Karnowskiego, prezes PiS w sprawie wolności służy od kilkudziesięciu lat.

Tytuł „Człowieka Wolności” prawicowy tygodnik „wSieci” przyznaje od czterech lat. Laureatami są osoby „szczególnie zasłużone w dziele troski o wolną Polskę”. W latach ubiegłych tytuł „Człowieka Wolności” zdobyli: prof. Krzysztof Szwagrzyk, Jarosław Marek Rymkiewicz oraz prezydent RP Andrzej Duda. Wszyscy laureaci otrzymują statuetkę w kształcie litery „W jak Wolność”. Natomiast wyróżnienia trafiły do Karoliny i Tomasza Elbanowskich z fundacji Rzecznik Praw Rodziców, reżysera, scenarzysty i producenta filmowego Arkadiusza Gołębiewskiego oraz założyciela i lidera zespołu Malleo Reggae Rockers Dariusza „Maleo” Malejonka.

W tym roku czytelnicy „wSieci” wraz z kapitułą, w skład której weszli redaktorzy naczelni i publicyści tytułów wydawanych przez Grupę Medialną Fratria zadecydowali, że tytuł „Człowieka Wolności 2016”otrzyma prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński.

„ – Jarosław Kaczyński sprawie wolności służy już od kilkudziesięciu lat. Zaczynał w opozycji antykomunistycznej, ale – w przeciwieństwie do wielu współtowarzyszy drogi – nie zaakceptował po 1989 r. ledwie częściowej, w dużej mierze fasadowej, zmiany. Nie zgodził się na zastąpienie dyktatury łagodniejszą, ale wciąż monowładzą” – uzasadnił przyznanie tegorocznej nagrody prezesowi PiS redaktor naczelny tygodnika „wSieci” Jacek Karnowski. I dodał: „ – Wolność to również wolne wybory. W 2015 r. Polacy zdecydowali, ale ich decyzji siły starego porządku nie chcą uznać. Nie godzą się one na realny, a nie pozorowany pluralizm w mediach, w wymiarze sprawiedliwości, w gospodarce, w – tak naprawdę – żadnej sferze. Nawet wolność wyboru władzy, jak pokazały ostatnie tygodnie, wymaga obrony”.

Facebooktwitterredditpinterest