Kolejne podpalenia w powiecie warszawskim zachodnim? Spłonęły tiry w Zielonkach i przyczepa kempingowa w Lesznie

Ubiegłej nocy w Zielonkach koło Starych Babic spłonęły dwa samochody ciężarowe, a w Lesznie – przyczepa kempingowa. Przyczyny zdarzeń bada policja.
Fot. OSP Błonie. Pożar ciężarówek w Zielonkach gasili m.in. strażacy z Błonia.

Pod koniec października w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o serii tajemniczych pożarów, do jakich doszło na terenie powiatu warszawskiego zachodniego. W Izabelinie spalił się dostawczy volkswagen, w Lesznie miały miejsce pożary śmietników, komórek i garaży. W tej miejscowości doszło również do wybuchu ognia w skupie złomu przy ul. Fabrycznej. W Ożarowie Mazowieckim ktoś podpalił autobus marki renault oraz dwie przyczepy kempingowe na parkingu położonym na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Spalone pojazdy były własnością prywatną osób, które wynajmowały od druhów miejsca postojowe. Prawdopodobnie podpalenie było również przyczyną pożaru samochodu matiz, do którego doszło na ul. Warszawskiej.

Nie wiadomo, czy seria pożarów w Lesznie i w Ożarowie była dziełem przypadku, czy celowym działaniem człowieka. Z całą pewnością do podpalenia doszło w Wolicy około Ożarowa Mazowieckiego. W tej miejscowości strażacy dwukrotnie wyjeżdżali do pożaru śmietników przy ul. Lipowej. Okoliczności tych zdarzeń badają policjanci z komendy w Starych Babicach.

Okazuje się, że „czarna seria” tajemniczych pożarów na terenie powiatu warszawskiego zachodniego trwa. W nocy, 20 grudnia na parkingu przed hotelem w Zielonkach spłonęły dwa tiry, a trzeci uległ nadpaleniu. – Podczas pożaru doszło do eksplozji, wybuchały opony – donosi nam czytelnik, który prosi o zachowanie anonimowości. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej z Błonia i okolic. Natomiast w Lesznie, tuż przed godz. 4.00 zapaliła się przyczepa kempingowa. – W przypadku pożaru ciężarówek w Zielonkach prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, szczegółowe dochodzenie prowadzi policja, natomiast w Lesznie – przyczyna wybuchu ognia nie jest znana. Mogło to być również podpalenie lub zwarcie instalacji elektrycznej – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu kpt. Kazimierz Jaworski. Przyczyny tego zdarzenia również bada policja ze Starych Babic.

Facebooktwitterredditpinterest