Nowa siłownia w Parku Potulickich [FOTO]

Mieszkańcy Pruszkowa, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu, mają powody do zadowolenia. W Parku Potulickich powstała siłownia plenerowa oraz urządzenia do ćwiczeń street workout.
Fot. mat. promocyjne Kongsberg Automotive. Na mieszkańców czekają nie tylko urządzenia do ćwiczeń, ale również tablice z instrukcjami, w jaki sposób je prawidłowo wykonywać.

Nowa siłownia została otwarta w ubiegła środę, 30 listopada. Obiekt przy ul. Lipowej powstał dzięki pomysłowi władz miasta oraz zarządu firmy Kongsberg Automotive. To pierwsza taka wspólna idea w Pruszkowie, ale fundatorzy już teraz planują kolejne działania promujące aktywny tryb życia. W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli: prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, przedstawiciele fundatora, pracownicy urzędu miasta oraz mieszkańcy.

Na miłośników aktywnego wypoczynku w Parku Potulickich czekają między innymi: rowerek, biegacz, narty biegowe, jeździec, wahadło, wiosła oraz twister. Powstały również urządzenia do ćwiczeń typu street workout. Ponadto na terenie obiektu zostały ustawione tablice informacyjne z instrukcjami, jak prawidłowo i bezpiecznie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Przy inwestycji, jaką jest budowa siłowni plenerowej w Pruszkowie, najważniejszą kwestią było pozyskanie partnera do wspólnego jej ufundowania. Do tej pory, takie obiekty finansowane były całkowicie z budżetu miasta. – Bardzo nas cieszy, że w promowanie sportu wśród mieszkańców postanowiła zaangażować się firma Kongsberg Automotive. Liczymy, że nasza współpraca w niedługim czasie zaowocuje, a jej efektem będzie popularność obiektu, jakim jest siłownia plenerowa w Parku Potulickich – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa.

Wstęp na siłownię jest bezpłatny.

silownia-park-potulickich silownia-park-potulickich-2

silownia-park-potulickich-3 silownia-park-potulickich-4

silownia-park-potulickich-5

Fot. mat. promocyjne Kongsberg Automotive Pruszków

Facebooktwitterredditpinterest