W Podkowie Leśnej złożono donos na …pawie

Piękne, kolorowe pawie są ozdobą miejscowego kościoła w Podkowie Leśnej. Okazuje się jednak, że niektórym mieszkańcom ptaki przeszkadzają. Do urzędu miasta wpłynęła skarga w tej sprawie.
Fot. flickr.com. Zdarza się, że pawie czasem wchodzą do środka podkowiańskiego kościoła.

Podkowa Leśna to niewątpliwie jedna z najładniejszych miejscowości naszego regionu. W pełnym uroku mieście-ogrodzie swoje miejsce do życia znalazły również zwierzęta. Na podkowiańskich ulicach można więc spotkać jeże, wiewiórki, sarny, a także pawie. Dostojne ptaki od wielu lat są prawdziwą ozdobą przykościelnego ogrodu parafii pw. św. Krzysztofa.

Okazuje się jednak, że nie wszystkich cieszy ich obecność. Do Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej wpłynęła skarga na pawie. O sprawie poinformował burmistrz Artur Tusiński na swojej stronie na Facebooku. – Pawie – ozdoba naszego podkowiańskiego kościoła ogrodu, ale też i miasta. Nie wpadłbym na pomysł, że mogą komukolwiek przeszkadzać, a jednak… W urzędzie złożono zażalenie, że “pawie księdza oddalają się zbyt daleko od domu i przeszkadzają mieszkańcom”. W czym mogą przeszkadzać ptaki w Mieście Ogrodzie? Czasami chodzą po ulicach, to fakt, zupełnie jak wiewiórki i jeże – wtedy jadąc samochodem co najwyżej trzeba je przepuścić. Taki nasz lokalny koloryt. Co myślicie? – napisał włodarz (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Pod postem natychmiast pojawiły się komentarze mieszkańców popierające stanowisko burmistrza. Mieszkańcy dosłownie wyśmiali „pawi” problem. – Jeśli przeszkadzają PAWIE, to i ptaki różne, drzewa , jeże, wiewiórki….jedyna rada !!!!przeprowadzić się do Warszawy i zamieszkać róg Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej….tam spokój i cisza!!!! – napisała jedna z internautek. – Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził… Pawie, nie dajcie się! – nawołuje inny mieszkaniec.

Pojawiły się również propozycje od osób, które deklarują chęć przyjęcia ptaków. – Cieszę się, że nasze pawie mają tylu obrońców – skomentował wpisy internautów burmistrz Tusiński.

Facebooktwitterredditpinterest