Plejada gwiazd zagrała dla ciężko chorego policjanta

Michał Wiśniewski, Daniel Olbrychski, Radek Liszewski – to tylko część artystów, którzy pojawili się na imprezie charytatywnej zorganizowanej dla chorego na raka policjanta Marcina Bonieckiego z Grodziska Mazowieckiego. Nie zabrakło świetnej zabawy i konkretnej pomocy finansowej.
Fot. Facebook/Michał Wiśniewski. Gwiazdy filmu, sportu i muzyki zebrały się, aby pomóc ciężko choremu mieszkańcowi Grodziska.

Marcin Boniecki jest funkcjonariuszem komendy w Grodzisku Mazowieckim. Jakiś czas temu zachorował na raka, zdiagnozowano u niego chłoniaka. Policjant nie poddał się jednak chorobie. Mimo że w jego organizmie pojawiły się przerzuty, on stara się walczyć. Na szczęście wyniki badań są coraz lepsze. Policjant zdecydował się poddać kosztownemu zabiegowi pobrania komórek macierzystych z krwi do autoprzeszczepu, na który go jednak nie stać. Marcinowi Bonieckiemu zdecydowali się pomóc koledzy-policjanci, władze gminy oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim, a także znani sportowcy i artyści.

W sobotę, 25 lutego w hali przy ul. Westfala 3a odbył się z ich udziałem charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie policjanta. Wzięła w nim udział drużyna złożona z wykonawców disco polo i innych artystów oraz zespół Legia Old Boys. Zawodników zagrzewali do walki m.in. Daniel Olbrychski, Przemysław Saleta, burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński, starosta Marek Wieżbicki. Imprezę poprowadził Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, konkursów i licytacji. Zebrane pieniądze w całości zasilą konto Marcina Bonieckiego.

Facebooktwitterredditpinterest