„Stary Pruszków” w rękach CBŚP. Antyterroryści zatrzymali „Parasola”, „Słowika” i „Wańkę” [WIDEO]

W sumie 14 osób zatrzymali funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP w Warszawie i na Dolnym Śląsku. Wśród nich są członkowie tzw. "grupy pruszkowskiej".
Fot. cbsp.policja.pl. Wśród zatrzymanych znaleźli się członkowie mafii pruszkowskiej.

Jak wynika z komunikatu prasowego Prokuratury Krajowej, Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili członkowie tzw. “grupy pruszkowskiej”. Po odbyciu wieloletnich kar pozbawienia wolności i opuszczeniu zakładów karnych, zajęli się oni popełnianiem przestępstw karnych skarbowych i typowo kryminalnych jak: rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicia.

W toku jednego ze śledztw prowadzonych przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie przeciwko Arturowi S., podejrzanemu między innymi o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, ustalono, że funkcjonowała również druga, konkurencyjna wobec grupy Artura S., zorganizowana grupa przestępcza, na czele której stał podejrzany Sebastian W. Ochroną interesów tej grupy zajmowali się między innymi członkowie tzw. grupy pruszkowskiej w tym Andrzej Z. pseudonim „Słowik”.

Grupa kierowana przez Sebastiana W. działała pomiędzy sierpniem 2013 roku a styczniem 2017 roku, głównie w Warszawie i we Wrocławiu, ale także w innych miastach Polski. Jej członkowie popełniali przestępstwa skarbowe, dopuścili się również szeregu typowych przestępstw kryminalnych jak rozboje, wymuszenia rozbójnicze i pobicia.

– Ustalenia poczynione przez prokuratorów doprowadziły do zatrzymania wczoraj 14 osób, w tym kilku członków tzw. grupy pruszkowskiej, jak: Andrzej Z. pseudonim „Słowik”., Leszek D. pseudonim „Wańka” i Janusz P. pseudonim „Parasol” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Bogdan Święczkowski, pierwszy zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy.

Ze względu na to, że zatrzymani byli członkami zbrojnych grup przestępczych, czynności były wykonywane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy i Szczecina, w tym oddziały antyterrorystyczne.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokuratorzy podejmą decyzje o ewentualnym zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

Źródło: cbsp.policja.pl

Facebooktwitterredditpinterest