Boją się wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, zorganizowali petycję w internecie. Kaczyński: takie sugestie to oszustwo i manipulacja

W internecie pojawiła się petycja pn. „Ratujmy Polskę przed wyprowadzeniem jej z UE”. Jej autorzy obawiają się, że obecny rząd dąży do wykluczenia naszego kraju ze struktur europejskich.
Fot. Mediamodifier/pixabay.com. Petycję przeciwko opuszczeniu Unii Europejskiej przez Polskę można podpisać w internecie.

Polska stała się krajem członkowskim Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, niedługo od tego wydarzenia minie więc 13 lat. Tymczasem wiele osób obawia się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości (PiS) będzie chciał wykluczyć nasz kraj z UE. W internecie pojawiła się petycja, której autorzy twierdzą, że obecna władza, wspierana przez zewnętrzne mocarstwo i wewnętrzną “grupę trzymającą władzę” nad duszami Polek i Polaków, tak naprawdę robi wszystko co w jej mocy, aby jak najszybciej wyprowadzić nas z Unii Europejskiej.

– Pomimo oszukańczych zapewnień, że tego nie zamierza, robi wszystko, aby nas od Unii Europejskiej odsunąć, zniechęcić inne Państwa członkowskie w Unii do nas, aby nikt nas nie chciał z naszymi problemami wewnętrznymi i zewnętrznymi – czytamy w petycji. I dalej: – Niszczone są wszystkie struktury państwowe i demokratyczne naszej Polski, rozbrajana jest Polska Armia w tempie oszałamiającym. Zniszczony został Sztab Generalny Polskiego Wojska poprzez zwolnienie z dnia na dzień 80% doświadczonych oficerów. Tylko Stalin w historii zniszczył w ten sposób swoja kadrę oficerską w przededniu wojny z Niemcami, którą zresztą potem wyciągał z gułagów, aby się uratować przed klęską. Otwórzcie szeroko oczy! Zanim POLSKA znowu nie zniknie z kart historii! (pisownia oryginalna – przyp. red.). Autorzy petycji chcą zdobyć milion podpisów, na razie udało się zebrać ich zaledwie nieco ponad 1,6 tys. Petycję można podpisać TUTAJ.

Obawy o próbę wycofania Polski z Unii ma również Platforma Obywatelska (PO). Kilka dni poseł tej partii Mariusz Witczak stwierdził, że „PiS uruchamia nowy festiwal kłamstw twierdząc, że nie chce wyprowadzić Polski ze struktur Unii Europejskiej”. – W naszej ocenie działania PiS, praktyka i budowanie sojuszy politycznych, prowadzi w prostej linii do wyprowadzenia Polski z Unii – powiedział.

Natomiast prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zdecydowanie zaprzeczył tym opiniom. – Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z UE, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcej. Są nadużyciem i chciałem to bardzo jasno powiedzieć. Każdy, kto się posługuje tego rodzaju stwierdzeniami, po prostu kłamie, manipuluje, wprowadza w błąd opinię publiczną – powiedział.

Facebooktwitterredditpinterest