Schetyna, Kidawa-Błońska, Gajewska-Płochocka w Błoniu. Razem zasadzili drzewo [WIDEO]

W ubiegłym tygodniu Błonie odwiedzili przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (PO). Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska i Kinga Gajewska-Płochocka wspólnie z władzami gminy w parku Bajka zasadzili dąb.
Fot. twitter/gajewska_kinga. Kinga Gajewska-Płochocka, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Grzegorz Schetyna propagują akcję DrzewoPlus.

DrzewoPlus to projekt zainaugurowany przez Platformę Obywatelską mający na celu niwelowanie negatywnych skutków wejścia w życie tzw. „Lex Szyszko” – ustawy pozwalającej na właściwie nieograniczoną wycinkę drzew na terenach prywatnych. W jego ramach odbywa się akcja „Cała Polska Sadzi Drzewa”, która ma na celu zasadzenie jak największej liczby nowych okazów.

– #LexSzyszko przynosi realne straty gospodarce. Samorządy straciły około miliarda złotych z powodu niemożności ściągania opłat od deweloperów za wycięte drzewa. Według ekspertów przez dwa miesiące wycięto w Polsce około 1,5 mln drzew. Za tę katastrofę ekologiczną będą płacić nasze dzieci i wnuki – przekonuje Platforma Obywatelska.

W Błoniu przedstawiciele władz gminnych z burmistrzem Zenonem Reszką na czele, starostą powiatu warszawskiego zachodniego Janem Żychlińskim oraz przedstawicielami Platformy Obywatelskiej – Grzegorzem Schetyną, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Kingą Gajewską-Płochocką razem odwiedzili miejscowy park Bajka, gdzie zasadzili dąb.

– Ten dąb jest symbolem niedobrych zmian w Polsce, mówię tutaj o wycince drzew. Akurat nie oceniamy tego najlepiej, bo mieszkańcy nie słuchają nas, wycinają masowo. To będzie taki symbol, żeby drzew Polsce nie wycinać, ale je sadzić – powiedział podczas spotkania burmistrz Reszka.

Facebook/Grzegorz Schetyna

Facebooktwitterredditpinterest