Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej oswaja starość. Przekaż 1 proc. swojego podatku na ten cel [WIDEO]

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” zaangażowała się w projekt pn. „Oswajanie Starości”. Twarzą kampanii jest znany aktor Franciszek Pieczka.
Fot. mat. promocyjne. Prezes fundacji Jolanta Kwaśniewska przekonuje, że starszy człowiek może być aktywny i piękny.

W 1997 roku Jolanta Kwaśniewska, ówczesna Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, powołała do życia fundację „Porozumienie bez Barier’’, która nieprzerwanie do dziś dnia doskonali formy i jakość udzielanej pomocy. W marcu 2004 roku fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W 2013 roku fundacja zaangażowała się w prowadzenie autorskiego programu pod nazwą „Oswajanie Starości”. Misją programu zainicjowanego przez prezeskę zarządu fundacji Jolantę Kwaśniewską jest podniesienie problematyki starości. Kluczowym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana doświadczeń międzypokoleniowych poprzez nawiązanie i prowadzenie dialogu.

„Oswajanie Starości“ oznacza uświadomienie sobie, że starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. – Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia: starszy człowiek może być aktywny i piękny. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności – wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska.

Ponadto przy fundacji powstała Rada Programowa Seniorów oraz Zespół ekspertów ds. polityki senioralnej, którego zadaniem jest wypracowanie strategii polityki senioralnej, zwłaszcza programów profilaktycznych. Wśród ekspertów z całej Polski są: lekarze geriatrzy i gerontolodzy, dietetycy, dziennikarze, psychologowie i psychiatrzy, neurolodzy itp. W ramach programu odbywają się również debaty publiczne, kongresy, konferencje, kampanie medialne, cykliczne audycje telewizyjne, pikniki i szereg przedsięwzięć kulturalnych w tym cykliczne spotkania z seniorami w siedzibie fundacji. Już w 2014 roku fundacja „Porozumienie bez Barier” była współorganizatorem pierwszej ogólnopolskiej Parady Seniorów.

W 2015 roku dzięki wysiłkom fundacji powstał spot edukacyjny poruszający problematykę starości. Jest emitowany zarówno w 2015, jak i 2016 roku w telewizji publicznej oraz stacjach radiowych a także na innych nośnikach, np. w kinach przed seansami, w metrze, a także w prasie. W 2016 roku kampanię „Oswajanie Starości” honorowym patronatem objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Patronat medialny nad kampanią pełni serwis zachodniemazowsze.info.

oswajanie-starosci

Facebooktwitterredditpinterest