W McDonald’s szykuje się rewolucja

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce zmieni się system zamówień w sieci popularnych restauracji McDonald's. W celu usprawnienia obsługi, jedzenie będzie można zamawiać przez smartfona.
Fot. mcdonalds.pl. Kolejki kierowców oczekujących na zamówienie przed restauracją, wkrótce mają zniknąć.

McDonald’s to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji szybkiej obsługi w naszym regionie. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku. Obecnie na rynku działa 379 restauracji, wiele z nich w naszym regionie – w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie, Błoniu, Żyrardowie.

Firma wciąż wprowadza różne innowacje mające na celu usprawnienie obsługi klientów. Wkrótce ma zostać wdrożona kolejna. Chodzi tu o aplikację mobilną, dzięki której jedzenie będzie można zamawiać przez smartfona. Głównym celem takiego kroku jest zmniejszenie kolejki samochodów przed restauracjami, a tym samym skrócenie czasu obsługi.

Jak informuje McDonald’s, firma eksperymentuje z różnymi modelami dostaw i poszerzeniem usług w ramach dostarczania produktów. Zamówienia i płatności on-line najpierw zostaną wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. W kolejnym etapie akcja ma zostać rozszerzona na inne rynki, w tym również w Polsce. To oznacza, że kierowcy nie będą już musieli oczekiwać w kolejce na ulubione dania. Cała transakcja odbędzie się bowiem z pominięciem etapu składania zamówienia u pracownika restauracji, a także tradycyjnej formy płatności.

McDonald’s ma nadzieję, że wprowadzenie aplikacji zwiększy liczbę klientów restauracji. A to nie koniec zmian. Firma zapowiada również rozwój sieci McCafe. W ofercie ma być większy wybór kaw, ciast i deserów.

Facebooktwitterredditpinterest