Bolesna lekcja demokracji dla dzieci z Raszyna. Czekały na prezydenta i prezesa PiS, ale zawiodły się

W niedzielę, 2 kwietnia na drodze S7 w Sękocinie Nowym odbyła się uroczystość nadania dwóm rondom imion Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej. Podczas wydarzenia nie obyło się bez zgrzytu.
Fot. raszyn.pl. Uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic odbyła się w niedzielę, 2 kwietnia.

Z pomysłem nadania nazw dwóm rondom w Sękocinie wyszedł Komitet Społeczny dla Uczczenia Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. W tej sprawie Rada Gminy w Raszynie w ubiegłym roku podjęła stosowną uchwałę. Inicjatywę poparł wójt Andrzej Zaręba.

Uroczystość nadania imion odbyła się w niedzielę, 2 kwietnia. Rozpoczęła się od mszy świętej. Potem wszyscy zebrali się na drodze S7. Uroczystości towarzyszyły występy dzieci z miejscowej szkoły. Jednak, jak informuje Wirtualna Polska, w tym wypadku nie obyło się bez zgrzytu. Dzieciom obiecano bowiem, że na uroczystości pojawi się prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński. Miała być też telewizja. Jak informuje Wirtualna Polska powołując się na jednego z rodziców, „dzieci czekały wystrojone w upale”, jednak nie doczekały się – ani Jarosława Kaczyńskiego, ani Andrzeja Dudy. – W ramach nagrody pocieszenia nauczycielka zawiozła je do jednego z fast foodów. Szkoda tylko, że zmarnowano im niedzielę. Miały pierwszą praktyczną lekcję polityki – powiedział Wirtualnej Polsce pan Adam.

Zamiast Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego do Sękocina przyjechała senator PiS Anna Maria Anders, doradca prezydenta Barbara Fedyszak-Radziejowska oraz poseł Jacek Sasin. Tłumaczył on, że prezes PiS nie mógł osobiście pojawić się na uroczystości ze względu na inne obowiązki. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński przekazali napisane specjalnie na tę okazję listy.

Do Sękocina przybył również wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, starosta pruszkowski Maksym Gołoś oraz władze Raszyna. Dwa ronda na drodze S7 w Sękocinie zyskały imiona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej. – Maria i Lech Kaczyński są i będą dla nas zawsze przykładem ludzi niezłomnych w dążeniu do prawdy. Pokazali nam jak wiele piękna, szlachetności i skromności może zawierać wymiar człowieczeństwa. Zawsze będą oni dla nas doskonałym wzorem – powiedział podczas uroczystości wójt Raszyna Andrzej Zaręba.

Facebooktwitterredditpinterest