Kradł w galeriach handlowych i posiadał narkotyki. Dostał pięć zarzutów

W ręce grodziskich kryminalnych wpadł mężczyzna podejrzewany o liczne kradzieże w galeriach handlowych. Policjanci zatrzymali go, gdy wychodził ze sklepu z ukradzionym chwilę wcześniej towarem. W jego samochodzie znaleźli kolejne przywłaszczone rzeczy, a w bieliźnie opakowanie z narkotykami.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Andrzejowi K. postawiono w sumie pięć zarzutów karnych.

Intensywnie prowadzone przez grodziskich policjantów działania w sprawie kilku kradzieży w galeriach handlowych doprowadziły do wytypowania osoby podejrzanej o te przestępstwa. Gdy tylko kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny, pojechali go zatrzymać. 43-latek wychodził właśnie z jednego ze sklepów w Milanówku. Policjanci natychmiast sprawdzili, co ma przy sobie. Szybko okazało się, że w specjalnej torbie znajdują się spodnie z zabezpieczającym klipsem. Podczas przeprowadzonej chwilę później kontroli samochodu mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli kolejne skradzione ubrania, buty, kosmetyki i inne przedmioty. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany.

Podczas dalszych czynności z zatrzymanym w komendzie, policjanci dokonali jego dokładnego przeszukania. Okazało się, że mężczyzna w bieliźnie ukrywał kilka torebek wypełnionych różnymi substancjami. Badanie zawartości opakowań wykazało, że była to amfetamina, mefedron i marihuana. Funkcjonariusze ustalili, że 43-latek mógł handlować narkotykami.

Po zebraniu wszystkich materiałów potwierdzających przestępczą działalność Andrzeja K. przedstawiono mu łącznie pięć zarzutów karnych. Trzy z nich dotyczyły kradzieży w galeriach handlowych na terenie powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, a kolejne – posiadania i udzielania środków odurzających. Na wniosek śledczych mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Facebooktwitterredditpinterest