Tydzień Bibliotek w Grodzisku Mazowieckim

Biblioteka Publiczna w Grodzisku Mazowieckim bierze udział w wydarzeniu pn. Tydzień Bibliotek. Od 8 do 15 maja na czytelników czeka wiele atrakcji.
Fot. mat. promocyjne. 12 maja odbędzie się spotkanie ze znaną pisarką Sylwią Chutnik.

Grodziska książnica od 8 maja do 15 maja zaprasza na działania w ramach XIII edycji ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasło brzmi: “Biblioteka. Oczywiście!” W Grodzisku Mazowieckim biblioteka, to oczywiście ludzie i oczywiście świat książek! Wydarzenia mają na celu podkreślenie znaczenia czytania oraz roli bibliotek w społeczeństwie i procesie edukacji. – Dołączajcie do naszych czytelników oraz miłośników książek – apelują organizatorzy.

8 maja (poniedziałek), godz. 17:00 “Park myśli” biblioteka zaprasza mieszkańców Grodziska do udziału w akcji happeningowej do Parku Skarbków. Działania mają na celu pokazanie kultury czytania i jej propagowania. Aby wziąć udział w akcji, należy przyjść do Parku i szukać pracowników Biblioteki, którzy wyjaśnią, na czym polegać będą działania. Udział w akcji jest bezpłatny, zapraszamy! Organizatorzy zachecają do robienia sobie zdjęć z pracownikami i maskotką Oddziału dla Dzieci, wrzucania na fb/BibliotekaGrodzisk z oznaczeniem @BibliotekaGrodziskMaz oraz hashtagami: #TydzieńBibliotek #Parkmyśli. Zdjęcie z największą liczbą “like” zostanie nagrodzone 13 maja podczas podsumowania akcji czytelniczej w sali widowiskowej Centrum Kultury. Więcej informacji: Mariola Goździkowska, 22 734-79-08.

13 maja (sobota), godz. 11:00, podsumowanie akcji czytelniczej “Z Biblusiem w Świat Książek”. Punktem kulminacyjnym Tygodnia Bibliotek jest rozdanie nagród dla najmłodszych uczestników akcji czytelniczej. Organizatorzy zapraszają również na teatr fantazja ze spektaklem “Kraina z Lodu” oraz spotkanie z Ewą Chotomską, po spotkaniu odbędzie się rozdanie nagród dla uczestników akcji, którzy spełnili kryteria ujęte w regulaminie akcji. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina.

plakattydzienbibliotek 8maja

13-maja-biblus-zakonczenie

biblioteka_plakata3_chutnik

Facebooktwitterredditpinterest