Zostawił trzy psy w rozgrzanym samochodzie. Straż miejska zareagowała błyskawicznie

Przed jednym z supermarketów w Grodzisku Mazowieckim kierowca zostawił w rozgrzanym samochodzie trzy psy. Za taki czyn grozi do do dwóch lat pozbawienia wolności.
Fot. grodzisk. pl. Kierowca, który zostawił trzy psy w samochodzie, został pouczony.

Kilka dni temu strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie od czujnego mieszkańca, który zauważył, że na parkingu przy sklepie Netto na ul. Matejki, w samochodzie marki polonez, znajdują się aż trzy psy. Po przybyciu na miejsce, po około dziesięciu minutach, funkcjonariusze stwierdzili, że właściciel zostawił w aucie uchylone okno oraz otwarte drzwi.

Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim przypomina, aby nie zostawiać psów lub innych zwierząt w samochodach zwłaszcza, że mamy słoneczne i coraz cieplejsze dni. Dotyczy to także dzieci które usnęły w fotelikach i nie chcemy ich budzić. Samochód narażony na promienie słoneczne nagrzewa się jak piekarnik, a temperatura wewnątrz przekracza 30 stopni. Nawet uchylone okna przy wyższej temperaturze nie są rozwiązaniem. Właściciela pojazdu w tym przypadku solennie pouczono.

Na podstawie art. 35.1a Ustawy o ochronie zwierząt osobie pozostawiającej psa w takich warunkach, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Czyn spełnia bowiem przesłanki znęcania się nad zwierzętami, określonego w paragrafie 2 art. 6 ustawy, który mówi o tym, że: “Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu”.

Pamiętajmy również, że dziecko zostawione w samochodzie bez opieki, z zamkniętymi oknami jest narażone na utratę zdrowia a nawet śmierć.

Facebooktwitterredditpinterest