Henryk Linowski nie żyje

W środę, 7 czerwca po ciężkiej chorobie zmarł przewodniczący rady Ursusa Henryk Linowski. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 9 czerwca.
Fot. UD Ursus. Henryk Linowski miał 84 lata.

Henryk Linowski urodził się 27 września 1932 roku. Z wykształcenia był doktorem geofizyki. Miał cztery córki. Był kombatantem walki o niepodległość, burmistrzem Ursusa w trzech pierwszych kadencjach, przez cztery kolejne sprawował mandat przewodniczącego rady dzielnicy. Był organizatorem i współtwórcą rozwoju Ursusa, otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Ursusa.

O śmierci samorządowca na oficjalnej stronie internetowej poinformowały władze dzielnicy. – Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci dr. Henryka Linowskiego, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, wieloletniego burmistrza Ursusa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składa Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy – napisano.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w piątek 9 czerwca o godzinie 14:00 w parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Bolesława Śmiałego 13 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzanie do grobu rodzinnego na cmentarz komunalny w Jawczycach. Przed kościołem będzie wystawiona księga kondolencyjna dla mieszkańców.

Facebooktwitterredditpinterest