Kuratorium oświaty zorganizowało dla uczniów konkurs o Lechu Kaczyńskim. W Senacie wręczono laureatom nagrody

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczono w Senacie dziesięciu laureatom konkursu „Lech Kaczyński – historia najnowsza”. Zostali oni wyłonieni spośród 19 uczestników biorących udział w etapie wojewódzkim. Konkurs patronatem honorowym objął wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Fot. mazowieckie.pl. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Senacie.

Eliminacje konkursowe we wszystkich etapach były prowadzone w formie pisemnej. Do pierwszego etapu przystąpiło 411 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 77 uczniów, a do etapu wojewódzkiego 19 uczniów.

Uczeń, który otrzymał największą liczbę punktów został uhonorowany specjalną nagrodą Prezydenta RP Andrzeja Dudy – pamiątkowym piórem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pierwszy etap konkursu sprawdzał wiedzę z historii, zdobytą przez uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum. W etapie rejonowym uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Polski końca lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a w finale – dwudziestolecia (1990-2010).

Ideą konkursu zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest zainteresowanie uczniów gimnazjum współczesną historią Polski oraz wydarzeniami i osobami, które miały wpływ na jej ukształtowanie. Jedną z takich osób był właśnie prezydent Lech Kaczyński. Więcej na temat konkursu można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwitterredditpinterest