Ukraińcy napadali na kobiety. Bili, okradali, gwałcili [FOTO, WIDEO]

Obywatele Ukrainy napadali w Warszawie na kobiety. Wykazywali się przy tym niezwykłą brutalnością.
Fot. policja.waw.pl. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Do komendy na warszawskiej Woli zgłosiły się kobiety, które powiadomiły policjantów o rozbojach oraz napaści na tle seksualnym. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawcy napadali na ofiary w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię, po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym pieniędzy. Ich łupem padały telefony komórkowe i złota biżuteria. Podczas jednego zdarzenia użyli noża, który przyłożyli pokrzywdzonej do szyi. Dodatkowo okazało się, że wobec jednej z nich dopuścili się przestępstwa na tle seksualnym.

Szczegółowa analiza prowadzonych śledztw, zgromadzony materiał dowodowy oraz skuteczność policjantów doprowadziła do ustalenia podejrzanych o te przestępstwa mężczyzn. Na terenie Śródmieścia funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, 29 i 25-latka. W lokalu w którym przebywali mężczyźni, podczas przeszukania, policjanci znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze odzyskali jeszcze jeden telefon komórkowy, który był wstawiony przez nich do lombardu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Śledczy przekazali materiał dowodowy wraz z zatrzymanymi do prokuratury. 29 i 25-latek usłyszeli pięć zarzutów: cztery związane z rozbojem, w tym jeden z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oraz zarzutu przestępstwa na tle seksualnym. Decyzją sądu obywatele Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

napad-na-kobiety-ukraincy-wola

napad-na-kobiety-ukraincy-wola-2

Źródło: policja.waw.pl

Facebooktwitterredditpinterest