Znalazła kartę płatniczą, zrobiła sobie zakupy. Grozi jej 5 lat więzienia

Jak może zakończyć się pozostawienie swojej karty płatniczej, przekonała się ostatnio klientka jednego z grodziskich sklepów. Obca kobieta wykorzystała okazję i użyła jej karty podczas zakupów. W ten sposób właścicielka straciła ponad 600 zł.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Kobieta wydała w sumie 600 zł.

Kilka dni temu grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży pieniędzy z karty płatniczej. Po kontroli monitoringu, funkcjonariusze potwierdzili, że pokrzywdzona po dokonaniu zakupów pozostawiła przy kasie swoją kartę. Ustalili również osobę, która ją zabrała. 42-latka została szybko zatrzymana.

Podczas dalszych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że kobieta w ciągu dwóch dni płaciła skradzioną kartą za zakupy w różnych placówkach handlowych. Właścicielka straciła w ten sposób ponad 600 złotych. Marzena W. usłyszała zarzut kradzieży karty i spowodowania strat na koncie właścicielki. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje prokurator. Kradzież zagrożona jest karą nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwitterredditpinterest