To już dziś! Lipcowy koncert do północy. Wystąpią: Polk, Zagrobelny i….Marylin Monroe

W sobotę, 22 lipca w pruszkowskim parku Kościuszki odbędzie się kolejna edycja wydarzenia pn. „Lipcowy koncert do północy”. Zapowiada się prawdziwa, muzyczna uczta pod gwiazdami.
Fot. Facebook. Jednym z artystów, którzy wystąpią w Pruszkowie będzie Piotr Polk.

Lipcowe koncerty do północy powoli stają się pruszkowską tradycja. Tegoroczny wieczór rozpocznie się o godzinie 19.00 koncertem Piotra Polka. Na godz. 20.30 przewidziano występ Łukasza Zagrobelnego, wokalisty znanego choćby ze współpracy z Eweliną Flintą. Finałem wieczoru będzie spektakl muzyczny z przebojami Marilyn Monroe w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Organizatorzy zapewniają krzesełka i dobry nastrój. W obrębie widowni będzie funkcjonować kawiarenka.

Dodatkowym punktem programu tegorocznego “Koncertu do północy” będzie możliwość porozmawiania o Pruszkowie z prezydentem Pruszkowa. Jan Starzyński zaprasza od godziny 18.00 do żółto-czerwonego pawilonu w parku Kościuszki, gdzie będzie udzielał odpowiedzi na wszelkie nurtujące mieszkańców pytania, aż do wyczerpania tematów.

O spektaklu “Marylin Monroe Fragmenty”.

Piętnastoosobowy Big Band towarzyszy pięciu utalentowanym, młodym, śpiewającym aktorkom, wcielającym się w postać Marylin Monroe, zaś dramaturgię przedstawienia tworzą wspomniane teksty autorstwa samej aktorki. Każda piosenka to dla odtwórczyń roli Marylin Monroe osobne show w hollywoodzkim stylu, gdzie ruch, taniec, zmysłowość, humor i sex appeal stanowią o sile przekazu. Oko widza cieszą także wspaniałe kostiumy stylizowane na niezapomniane kreacje z filmów i występów tej popularnej aktorki. A wszystko to z muzyką w absolutnie żywiołowym wykonaniu Chopin University Big Band. Z tekstów i piosenek wyłania się – w opozycji do dość wesołych piosenek – obraz osoby nieustannie zmagającej się ze swym powierzchownym wizerunkiem. Walczącej z archetypem beztroskiej i naiwnej blondynki, którym stała się już za życia. Bezradnej wobec świata, który w ogóle nie zamierza brać pod uwagę jakiejkolwiek jej innej wersji niż ta, którą poznał, zaakceptował i się nią zachwycił.

Postacią spinającą całość jest słynny Mistrz Lee Strasberg – w tej roli Andrzej Strzelecki.

Teksty piosenek w tłumaczeniu Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Strzeleckiego.
Scenariusz, reżyseria i teksty piosenek - Andrzej Strzelecki
Scenografia i kostiumy - Tatiana Kwiatkowska
Asystent scenografa - Wiesława Nowacka
Kierownik muzyczny - Marek Stefankiewicz
Aranżacje - Wojciech Kostrzewa, Marek Stefankiewicz
Ruch sceniczny - Agnieszka Brańska
Kierownictwo produkcji - Elżbieta Dmochowska
Producent - Jerzy Wąsowski /for mat/

Występują:
Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy
Weronika Bochat-Piotrowska
Karolina Charkiewicz
Magdalena Howorska
Dominika Kachlik
Milena Olchowska

Spektakl zrealizowano w ramach współpracy artystycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Facebooktwitterredditpinterest