Łomianki: kurier podrabiał podpisy, kradł pieniądze i przesyłki

Policjanci z Łomianek przedstawili 25-letniemu kurierowi zarzut przywłaszczenia pieniędzy oraz podrobieniach podpisów na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
Fot. kwp.radom.pl. Kurier dostarczał do klientów paczki za pobraniem pieniędzy, ale nie zwracał ich swojemu pracodawcy.

Do policjantów z Łomianek dotarło zgłoszenie o przywłaszczeniu pieniędzy za dostarczone przesyłki przez jednego z pracowników firmy kurierskiej. Policjanci ustalili sposób działania kuriera. Mężczyzna dostarczał do klientów paczki za pobraniem pieniędzy, ale nie zwracał ich swojemu pracodawcy. Pobrane pieniądze, w łącznej kwocie około 2,3 tys. zł, 25-latek zostawiał dla siebie, nie rozliczając się z firmą. Zatrzymał dla siebie również trzy przesyłki należące do adresatów, których podpisy potwierdzające ich dostarczenie podrobił.

Policjanci udali się na teren firmy, gdzie zastali pracowników ochrony oraz kuriera. Funkcjonariusze zatrzymali Artura K. Podczas przeszukania, w należącym do niego samochodzie, odkryli przywłaszczone mienie. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz podrobieniach podpisów na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 25-latka zadecyduje sąd.

Facebooktwitterredditpinterest