Prace przy budowie parku rozrywki w Mszczonowie idą pełną parą. Będą nowe miejsca pracy!

Niespełna dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa największej inwestycji w historii nie tylko gminy Mszczonów, ale całego regionu. We Wręczy powstaje Suntago-Wodny Świat, wodny park rozrywki. Inwestor chce, by z końcem przyszłego roku do parku przyjechali pierwsi klienci.
Fot. Facebook/Suntago. Prace budowlane nad przyszłym parkiem rozrywki postępują.

– Obecnie jesteśmy na etapie prac ziemnych. Kopiemy i wywozimy ziemię. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że najgłębszy punkt wykopu ma około siedmiu metrów, a cała powierzchnia wykopu to 17 tys. mkw. – informuje Peter Dudolenski, prezes Global City Holdings, inwestor. Nie ukrywa, że obecna aura nie sprzyja tego typu pracom. – Ostatnie burze oraz ulewne deszcze doprowadziły do braku zasilania na terenie budowy. Prace jednak są prowadzone zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem – mówi prezes.

Urzędnicy z mszczonowskiego ratusza chwalą się, że gmina wkrótce stanie się centrum rozrywki nie tylko w Polsce, ale w całej Europie wschodniej. Park wodny Suntago to pierwszy z etapów. Inwestor otwarcie mówi już o kolejnych. W drugim ma powstać park tematyczny, a w nim m.in. rolllercoastery. To jednak nie wszystko. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie około 400 ha, z czego park wodny zajmie 20 ha. – Po ukończeniu budowy Suntago Wodny Świat, w ramach całego kompleksu, planujemy wybudować hotele, parki tematyczne, centrum konferencyjne i handlowe – wylicza Peter Dudolenski.

Tak gigantyczna inwestycja będzie wymagać setek, jeśli nie tysięcy rąk do pracy. Sam park wodny docelowo będzie potrzebował około 600 pracowników. Do tego dochodzą miejsca pracy w hotelach oraz pozostałych parkach tematycznych. Inwestor zakłada, że Suntago dziennie będzie mogło przyjąć 15 tys. gości. – Szacujemy, że rocznie może być ich ponad milion – mówił podczas konferencji prasowej Mooky Greidinger, prezes Cinema City International.

Osoby zainteresowane pracą w Suntago mogą powoli przygotowywać cv lub zdobywać potrzebne kwalifikacje. – Rekrutację do pracy w Suntago Wodny Świat planujemy rozpocząć około sześć miesięcy przed otwarciem obiektu. Będziemy poszukiwać między innymi kasjerów, ratowników, czy pracowników służb porządkowych – zapowiada prezes Global City Holdings.

Źródło: mszczonow.pl

Facebooktwitterredditpinterest