Tak Pruszków protestował przeciwko reformie sądownictwa [FOTO]

Prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw dotyczących reformy sądownictwa proponowanej przez rząd. Być może wpływ na tę decyzję miały ogólnopolskie protesty. Jeden z nich odbył się w Pruszkowie.
Fot. KG. Przy ul. Kraszewskiego manifestowało kilkaset osób, nie tylko z Pruszkowa.

Mieszkańcy Pruszkowa oraz sąsiednich miejscowości, a nawet Warszawy, punktualnie o godzinie 20.30 w niedzielę, 23 lipca zebrali się przed siedzibą Sądu Rejonowego przy ul. Kraszewskiego. Byli to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, emeryci i młodzież, a także rodziny z dziećmi. Organizatorzy od samego początku podkreślali, że protest ma charakter pokojowy i tak też faktycznie było. Większość przybyłych trzymała w rękach lampiony oraz białe róże, nie zabrakło też powiewających flag – Polski i Unii Europejskiej. Odczytywano fragmenty konstytucji oraz utwory poetyckie. Wznoszono okrzyki: „Wolność, równość, solidarność”, „Wolne sądy”, „Tu jest Polska”, wspólnie odśpiewano hymn.

Manifestacja była zabezpieczana przez patrol policji. Mundurowi nie musieli jednak podejmować interwencji, kilkaset zgromadzonych osób zachowywało się wyjątkowo spokojnie.

Prawdziwy aplauz wzbudziło pojawienie się posłanki .Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz. Podziękowała ona mieszkańcom za przybycie, a oni nagrodzili jej wystąpienie gromkimi oklaskami.

sad-pruszkow-protest-8

sad-pruszkow-protest-6

sad-pruszkow-protest

sad-pruszkow-protest-5

sad-pruszkow-protest-7

sad-pruszkow-protest-4

sad-pruszkow-protest-3

sad-pruszkow-protest-2

Facebooktwitterredditpinterest

3 komentarzy dla “Tak Pruszków protestował przeciwko reformie sądownictwa [FOTO]

  1. No nie, 0 komentarzy, czyli mój nie jest widoczny dla innych, którzy tu zaglądają(?), bo jedno przeczy drugiemu… :(

    • Sorry, to jakiś wirtualny chochlik! Przepraszam, mój komentarz został odnoyowany!