Jest zezwolenie na budowę kolejnego odcinka autostrady A2!

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę autostrady A2 Warszawa–Kukuryki. Dotyczy ono blisko 4 km fragmentu drogi biegnącego przez gminy Wiązowna i Halinów.
Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Do Białej :Podlaskiej autostradą dojedziemy najprawdopodobniej za sześć lat.

Fragment trasy, na której budowę wojewoda Zdzisław Sipiera wydał zezwolenie, to część odcinka autostrady od węzła Lubelska do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Budowa odcinka węzeł Lubelska – początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego składa się z dwóch odcinków realizacyjnych (podzielonych na trzy etapy dokumentacyjne). Wydane przez wojewodę zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy etapu drugiego (odcinka od 491 do 495 km trasy, biegnącego przez gminy Wiązowna i Halinów).

Projekt budowlany obejmuje m.in. budowę węzła drogowego „Konik” na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 2/92 oraz dróg technologicznych wzdłuż autostrady i przebudowę dróg gminnych. Ponadto powstaną nowe wiadukty, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, zjazdy i oświetlenie. Inwestor wybuduje także system odwodnienia, przepusty drogowe, przejścia dla płazów i małych zwierząt, ekrany akustyczne oraz kładkę dla pieszych. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Docelowo autostrada A2 ma sięgać do wschodniej granicy kraju. Do Białej Podlaskiej dojedziemy nią najprawdopodobniej za sześć lat. Koszt liczącego 115 km odcinka jest wstępnie szacowany na ponad 5,5 mld zł.

Facebooktwitterredditpinterest