Dożynki w Grodzisku w cygańskich rytmach [PROGRAM]

Kolejną miejscowością, w której odbędą się dożynki powiatowo-gminne jest Grodzisk Mazowiecki. Wydarzenie zostanie połączone z Jarmarkiem Produktów Regionalnych.
Fot. centrumkultury.eu. Gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl z zespołem.

Tegoroczna impreza dożynkowa w Grodzisku rozpocznie się w samo południe na targowisku miejskim przy ul. Montwiłła od Jarmarku Produktów Regionalnych. Na godz. 14.00 zaplanowano występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Ryszarda Klechy. Godzinę później rozpocznie się polowa msza święta, a po niej będzie można wziąć udział w zabawie tanecznej z warszawską kapelą Janka Stokowskiego. O godz. 17.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl. Pochodzący z królewskiego rodu cygańskiego artysta na scenie występuje od 12 roku życia. Od 1984 roku śpiewa z własnymi zespołami. W 1987 roku założył zespół artystyczny Don Wasyl i Roma, który zmienił później nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku. Koncert tego artysty podczas dożynkowej imprezy odbędzie się o godzinie 18.00.

Dożynki powiatowo-gminne w Grodzisku Mazowieckim odbędą się 10 września.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

12.00 – rozpoczęcie jarmarku

14.45 – zbiórka wieńców, starostów dożynkowych, sołtysów oraz Młodzieżowej Orkiestry przy bramie od ul. Montwiłła

15:00 – plenerowa msza święta

16.15 – zabawa taneczna z warszawską kapelą Janka Stokowskiego

17.30 – konkurs wieńców dożynkowych

18.00– koncert Don Vasyl z zepołem

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Facebooktwitterredditpinterest